תת אתר נשים

היחידה לגינקו-אונקולוגיה

מנהל היחידה: פרופ' אילן ברוכים 

צוות היחידה:
ד"ר לינא סלמאן
אחות מתאמת ואחראית היחידה: מימי גלמן
מזכירת היחידה: רחלי סבאג  

היחידה לגינקולוגיה אונקולוגית פועלת במסגרת מחלקת נשים ויולדות. היחידה עוסקת בכל תחומי הטיפול הנדרשים בתחום האונקולוגי על רקע גינקולוגי – ממאירים וטרום-ממאירים, ביניהם גידולי אברי המין הנשיים: גידולי השחלה, רירית הרחם, צוואר הרחם, הנרתיק והעריה, במגוון הגידולים שמקורם ברקמה השלייתית.

ביחידה מספקים את מכלול השירותים והטיפולים הנדרשים למטופלת הגינקו-אונקולוגית במעטפת הרפואית והסיעודית, על ידי צוות מומחים רב-תחומי ותחת קורת גג אחת. השירות הניתן ביחידה משלב בירור ואבחון, דרך הטיפולים הנדרשים - כולל טיפולים כירורגיים, כימיים וטיפולים תומכים נוספים, וכלה בשלב הליווי, ההחלמה והמעקב אחר המחלה במסגרת מרפאתית.

אנו עושים ככל הניתן ליצור מסגרת אחידה ותומכת הן במטופלת והן בבני משפחתה, מסגרת שמאפשרת היכרות אישית ארוכת טווח עם המטופלות, ובדרך זו, מתן שירות רפואי מקיף וטוב יותר.

יחידתנו עובדת בשיתוף עם המחלקה האונקולוגית של המרכז הרפואי הלל יפה וכן בשילוב מומחים מתחומים שונים, בהתאם לצורך.  


ד"ר נילי רז בניתוח לפרוסקופי

 

השירותים והטיפולים הניתנים ביחידה לגינקו-אונקולוגיה

ניתוחים גינקו-אונקולוגיים

ביחידה לגינקולוגיה אונקולוגית מבוצע מגוון הניתוחים הקיים בתחום, כולל ניתוחים מורכבים ותוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. הניתוחים מבוצעים בגישה הקלאסית (ניתוחי בטן פתוחה) ובגישה זעיר-פולשנית (לפרוסקופיה). חולות עם ממאירות של אברי הרבייה, כולל סרטן השחלות, הרחם, צוואר הרחם והפות, יעברו את הניתוח המתאים במסגרת היחידה על ידי צוות המומחים של היחידה. בחלק ניכר ממקרי סרטן הרחם ובחלק מגידולי צוואר הרחם והשחלה ניתן כיום לבצע את הניתוח בלפרוסקופיה דרך מספר חתכים קטנים בדופן הבטן, ובכך לאפשר אשפוז קצר יותר וחזרה מהירה יותר של המטופלת לפעילות.

במקרי סרטן רירית הרחם, צוואר הרחם והפות אנו מבצעים את טכניקת בלוטת הזקיף.

טיפולי כימותרפיה

טיפולי הכימותרפיה ניתנים על ידי צוות היחידה לגינקו-אונקולוגיה במסגרת אשפוז יום גינקו־אונקולוגי או באשפוז מלא במחלקת נשים. הטיפול ניתן על ידי צוות הגינקולוגיה האונקולוגית ואחיות האונקולוגיה. צוות הגינקולוגיה האונקולוגית מקיים דיון שבועי מסודר עם רופאי מחלקת האונקולוגיה ביחס לחולות המטופלות ביחידה.

מרפאת מעקב גינקו-אונקולוגית

נשים שאובחנו לאחרונה עם ממצאים המחשידים לטרום-ממאירות או ממאירות של אברי הרבייה יופנו למרפאת הגינקולוגיה האונקולוגית. במסגרת המרפאה תבוצע בדיקה והערכה ראשונית ותיקבע התכנית להמשך הבירור והטיפול. בהתאם לממצאים, המטופלת תופנה לבדיקות נוספות ואם יוחלט על ניתוח תוזמן לטרום-ניתוח במחלקת נשים ביחידה לגינקולוגיה אונקולוגית. נשים שנותחו ו/או עברו טיפולים כימי במסגרת הגינקולוגיה האונקולוגית יוזמנו להמשך מעקב סדיר במסגרת מרפאת המעקב שבבית החולים.

בנוסף, נשים עם תסמונת משפחתית של סרטן מאברי הרבייה יהיו במעקב במסגרת מרפאת המעקב הגינקו-אונקולוגית. נשים בעלות סיפור משפחתי של סרטן שחלות ושד ו/או נשאיות של מוטציות בגנים BRCA1 או BRCA2, וכן נשים בעלות סיפור משפחתי של סרטן הרחם שקשור בסינדרום לינץ' HNPCC)) יהיו תחת מעקב סדיר במרפאה, על פי ההנחיות המקובלות, כולל בדיקה, אולטרה-סאונד סמנים ובדיקות נוספות.

מרפאת צוואר הרחם (קולפוסקופיה)

המרפאה עוסקת במניעה ובאבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם, סרטן הפות והנרתיק. במסגרת המרפאה נעשות בדיקות קולפוסקופיה, וולוסקופיה ווגינוסקופיה – בדיקות אלה נעשות בעזרת מיקרוסקופ המסייע לבצע אבחון של נגעים טרום-ממאירים וממאירים של צוואר הרחם, הנרתיק והפות. במקרה הצורך תבוצע ביופסיה של צוואר הרחם, שתישלח לבדיקה פתולוגית.

מחקר

ביחידה מתבצעים מחקרים פנימיים וכן מחקרים רב-מרכזיים ובינלאומיים. חלק מהמחקרים כוללים טיפול חדשני, ביולוגי ואימונותרפי. היחידה לגינקולוגיה אונקולוגית מעורבת במחקרים עולמיים רב-מרכזיים בנושא הגינקולוגיה האונקולוגית, שבמסגרתם ניתנים טיפולים ביולוגיים חדשניים למטופלות שמעוניינות להצטרף למחקרים. ליחידה לגינקולוגיה אונקולוגית יש מעבדת מחקר בסיסי שבה מבוצעים מחקרים על טיפולים חדשים ביולוגיים, בעיקר בתחום של סרטן שחלה וסרטן הרחם.

אופן הפנייה למרפאה 

ההגעה ליחידה היא על ידי פנייה לזימון תורים במרפאת נשים של בית החולים, בטלפון: 04-7744252. ההגעה למרפאה דורשת מכתב הפניה של הרופא המטפל וכן טופס התחייבות של המבטח הרפואי (קופת החולים).

 

להתייעצות ויצירת קשר:

מזכירות היחידה: 04-7744995

דוא"ל: [email protected]

פקס: 04-7744948  

 
הדפס
נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד