הדר דף הבית בלי JCI

יום המחקר 7.12.2014

כ-80 עבודות מחקר, המהוות דוגמה מייצגת לפעילות המחקרית, כיסו השבוע את קירות המבואה לאולם הכנסים של המרכז הרפואי הלל יפה, זאת במסגרת יום המחקר, הנערך בבית החולים מדי מספר שנים.

 

"מטרתו של יום המחקר היא להציג עבודות מחקר, פרסומים מדעיים, מאמרים ופוסטרים של מומחי המרכז הרפואי הלל יפה כפי שהוצגו בספרות המדעית ובכנסים בארץ ובעולם", מסביר פרופ' אבי שוטן, מנהל מכון הלב של "הלל יפה" ויו"ר הוועדה המארגנת של יום המחקר. "ביום המחקר הנוכחי, הוצגו כ-80 פוסטרים נבחרים, כאשר בספר התקצירים, המתלווה באופן מסורתי ליום המחקר, אוגדו, מלבד התקצירים, כ-450 פרסומים של המחלקות השונות מהשנים האחרונות בספרות המדעית בארץ ובעולם. פעילות ענפה לכל הדעות", הוא מסכם בחיוך.

 

ביום המחקר עצמו נכחו למעלה מ-250 איש, ביניהם דיקן הפקולטה לרפואה והמשנה לדיקן הפקולטה לרפואה ע"ש רות וברוך רפפורט בטכניון בחיפה, מומחים מתחום הרפואה, הסיעוד והפרא-רפואה, וכן סגל בית החולים. 

 

פרופ' אליעזר שלו, דיקן הפקולטה לרפואה של הטכניון, פתח את היום תוך ציון לשבח של עבודת החוקרים המסורה בבית החולים בכל התחומים. לברכה זאת הצטרף פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שציין את החשיבות הרבה של המחקר והאקדמיה אשר מהווים חלק חשוב ובלתי נפרד בהתנהלות שגרתית בבית חולים. כמו כן, הדגיש פרופ' אורן את חשיבותן הרבה של הפעילות המחקרית וההוראה לסטודנטים לרפואה, למתמחים, לסטודנטים במקצועות הסיעוד והפרא-רפואה, פעילות זו מבטיחה את המצוינות המקצועית והרפואית בטיפול המיטבי בחולים. פרופ' אורן ציין את תחושת הגאווה הרבה שהוא חש בימים מסוג זה המסכמים פעילות ענפה כל כך.

 

בהמשך, התקיימו שתי הרצאות אורח על ידי פרופ' מיכאל אבירם, המשנה לדיקן הפקולטה לרפואה בטכניון, ופרופ' דורון קופלמן, מנהל המחלקה לכירורגית ב' במרכז הרפואי "העמק" בעפולה.

 

כמו כן, הוצגו שלוש עבודות מחקר, שאף זכו בפרס עבודות המחקר המצטיינות, על ידי פרופ' משנה יורם פולמן, רופא במחלקה האורתופדית ב', שביצע מחקר בנושא הנדסת רקמת עצם באמצעות תאי גזע שמקורם בשומן שאוב; ד"ר מענית שפירא, מנהלת מערך המעבדות, שביצעה מחקר על שחרור חלבון בשם הפראנאז מטסיות; וכן הרצאה של פרופ' משנה אהרון פרימרמן, מנהל היחידה לצנתורי לב, אשר סקר את יעילות השימוש במערכת משולבת אולטרה-סאונד תוך-כלילי ודימות במהלך צנתורים.

 

יום המחקר הסתיים בהענקת תעודות הוקרה לעבודות המצטיינות וכן לפוסטרים מצטיינים מתחומי הסיעוד, האונקולוגיה, הלב, השירות הסוציאלי, הטראומה והדימות.

 

 

להלן רשימת הזוכים בעבודות מצטיינות:

 

פרופ' משנה אהרון פרימרמן, מנהל יחידת הצנתורים

ד"ר מענית שפירא, מנהלת מערך המעבדות

פרופ' משנה יורם פולמן, רופא בכיר, אורתופדית ב'

 

הזוכים בפוסטרים מצטיינים:

 

פרופ' משנה מיכאל שוחט, רופא בכיר, מכון הלב

פרופ' משנה בוריס קסל, מנהל יחידת הטראומה

גב' מלי בן אדיבה, אחות כללית, הנהלת הסיעוד

פרופ' משנה עבד אל ראוף זיינה, מנהל היחידה ל-CT

ד"ר קטרינה שולמן, מנהלת היחידה לאונקולוגיה

גב' ישראלה דגן, עובדת סוציאלית, השירות הסוציאלי

 

 

יום המחקר 2014 - תקצירים ופרסומים

 

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
     
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
  4.  [6-10]...[16-18]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד