הדר דף הבית בלי JCI

כנס אחיות כלליות, פברואר 2018

המרכז הרפואי הלל יפה מציג: כנס אחיות כלליות ארצי ראשון

 

לראשונה, התקיים כנס אחיות כלליות ארצי, ביוזמת המרכז הרפואי הלל יפה. כ-200 נוכחים ונוכחות, מכל בתי החולים בארץ, דנו בנושאים "בוערים" בתפקיד שהוא אחד מהחשובים בבתי החולים בישראל

 

07/02/2018

 

השבוע, התקיים במרכז הרפואי הלל יפה כנס ארצי ראשון, שיוחד כולו לתפקיד האחות הכללית בבית החולים, תפקיד המהווה את הזרוע הארוכה של הנהלת בית החולים בשעות הערב, הלילה, השבתות והחגים. מדובר בכנס שאורגן ביוזמת אלקה עמרם, אחות כללית במינהל הסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה, ובגיבוי רחב היקף של הנהלת בית החולים. בכנס השתתפו אחיות כלליות מכל בתי החולים בארץ, ולצורך הכנתו הוקמה ועדת היגוי שכללה אחיות כלליות מבתי חולים עמיתים. אחד התוצרים החשובים של יום זה הוא החלטה על הקמת גוף רשמי של האחיות הכלליות, שיקדם את תחום העיסוק המקצועי ברמה הארצית.

 

"מדובר בתפקיד שאינו מוכר כמעט כלל לקהל הרחב, אך הוא אחד מהרגישים ביותר בבתי החולים בישראל", כך פתחה את הכנס ד"ר שושי גולדברג, ראשת מינהל הסיעוד ואחות ראשית ארצית במשרד הבריאות. "זהו תפקיד מגוון, מורכב, הדורש יכולת קבלת החלטות בזמן אמת, ניהול כמה ערוצים במקביל, רגישות ומחויבות בלתי מתפשרת והבנה של בית החולים ומערכת הבריאות בכלולתה". בדבריה ציינה לשבח את היוזמה לכנס ואת החשיבות להמשך כנסים כגון אלה למיצוב תפקיד האחות הכללית והתמודדות עם הקשיים הרבים המכילים אותו.

 

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל בית החולים, שברך אף הוא, החל את דבריו בציון העובדה שהשם "אחות כללית", הוא אולי השם הרשמי, אבל המהות האמיתית היא מנהל תורן או אפילו מנהל כללי של בית החולים, זאת על שום מחויבויות התפקיד. אמירתו זו זכתה לתשואות מקהל הנוכחים.

 

הגב' דינה פיינבלט, מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי הלל יפה, ציינה לשבח את תפקודן ומסירותן של האחיות הכלליות ב"הלל יפה", וסקרה את מהות התפקיד, הדגשים שלו והצרכים הקיימים, בהווה ובעתיד, תוך שהיא מדגישה את הצורך לתת כלים נוספים לאחות הכללית לשם ייעול ושדרוג תפקידה.

 

בהמשך היום  ניתנו הרצאות שנבחרו בקפידה בנושאים כגון תחומי העיסוק והמשימות של האחות הכללית, סוגיות אתיות ומשפטיות שאיתן היא מתמודדת במהלך המשמרת, מערכות מחשוב ומידע ככלי עבור האחות הכללית, מקומה של האחות הכללית ותרומתה בקליטת אחיות חדשות בבית החולים, הצורך בפיתוח מיומנויות "רכות" לשם מתן תמיכה נפשית למטופלים קריטיים ולמשפחות, ומיצוב מחדש של תפקיד האחות הכללית ומיצוי פוטנציאל התפקיד בהיבטים של מחקר, אקדמיה ועוד.

 

בסיום היום נערך מופע של תיאטרון פלייבק שדימה סיטואציות מורכבות מן העבודה השוטפת של האחות הכללית.

"המשובים שקיבלנו מכל הנוכחים היו נפלאים", מסכמת אלקה עמרם את הכנס, "זה היה חשוב, פורה, מלמד ומסמן מגמות לעשייה עתידית, ועל כך אני מברכת את כל מי שנתן ידו להצלחת הכנס".

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
     
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
  4.  [6]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד