הדר דף הבית בלי JCI

יום המעשים הטובים, מרץ 2018

"מעשה טוב של ידידי אמת"

 

חברי עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה נרתמו במלוא התנופה לטובת מטופלים ומטפלים כאחד במסגרת יום המעשים הטובים שחל השבוע

 

14/03/2018

 

במסגרת יום המעשים הטובים, שחל השבוע, התגייסה עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה לפעילות נרחבת בבית החולים, שכל-כולה ועיקרה נתינה – למטופלים ולצוותים המטפלים.

 

"הרעיון לפעילות, מלבד התאריך, שבו חל יום המעשים הטובים, היה על מנת להקים 'חדר מתנות' במחלקת ילדים, שבמהלך כל השנה יספק מתנות לכל ילד שמתאשפז במחלקה", מציין מר משה מורג, יו"ר עמותת הידידים. "מכיוון שידענו שיום המעשים הטובים קרב, החלטנו להגדיל את נפח הפעילות המתוכננת – ממחלקת הילדים למחלקות נוספות. ההירתמות של חברי העמותה הייתה מידית".

 

הפרויקט, שבעמותה כינו בתחילה "הר המתנות", על שם החלום שבו יהיה מעין הר גבוה מלא מתנות לילדים, הפך להיות פרויקט שבו נאספה מגורמים שונים בקהילה כמות אדירה של מתנות ותשורות. בית החולים הקצה מקום מיוחד עבור חדר זה, שיהפוך, ללא ספק, למקום החביב ביותר על הילדים המאושפזים ויקל על תהליך החלמתם. בין התורמים: קניון לב חדרה, עסקים מקומיים כגון פלאש, אחמד זוהדי מרקט, האשם עסלי, גליל און, חברות כגון דיפלומט, עמל סיעודית, קרניטל, עובדי מיקרוסופט, וכן בני נוער וילדים מבתי ספר ותיכונים באזור.

 

חלק בלתי נפרד מהפרויקט היה, כמובן, הערך המוסף שיש בכל הקשור לנתינה ולהתנדבות. "היינו ממש צריכים להקים חמ"ל מיוחד לאיסוף ולתיאום בין כל הגורמים", מספרת  ורדה שליו, חברת עמותת הידידים, שהייתה אחד הכוחות המרכזיים בהנעת הפרויקט. "לא היה מישהו שפנינו אלינו וסרב. להיפך, התחלנו לקבל פניות רבות של אנשים שרצו לתרום, גם בפעילות וגם בתרומת מתנות להר המתנות".

 

הפעילות עצמה התרכזה במספר מוקדים: מחלקת ילדים – שם נערכו, בנוסף לחלוקת מתנה לכל ילד מאושפז, גם פעילויות והפעלות לילדים, וכן במחלקות שבהן פעילות שכזו אינה שכיחה כל כך, כגון מחלקות פנימיות, מחלקות אורתופדיות והיחידה להריון בסיכון. כמו כן, חולקו תשורות גם לאנשי הצוות במחלקות הפנימיות וביחידה להריון בסיכון.

 

זוהי השנה הראשונה בה עמותת הידידים לוקחת חלק בפעילות זו, והכוונה היא כי בכל שנה תפעל העמותה במחלקות אחרות של בית החולים. התגובות לפעילות הענפה היו בהתאם.

 

מטופלים ואנשי צוות התרגשו מאוד מהמתנות והמחוות שעטפו אותם. ביניהם הגב' סימי פימה, תושבת המושב צרופה, שאושפזה במחלקה פנימית א', הגב' אולגה אגוייב, תושבת אור עקיבא, המאושפזת ביחידה להריון בסיכון, ו חן ושירן, הוריו של נועם עזרן מחדרה.

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
     
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד