הדר דף הבית בלי JCI

הכנסת ספר תורה, מאי 2018

חוגגים את חג מתן תורה

 

בסמיכות לחג השבועות, הלא הוא חג מתן תורה, קיימו במרכז הרפואי הלל יפה טקס הכנסת ספר תורה חדש לבית הכנסת, שנתרם על ידי מר יוסף חיים ברוך

 

17/05/2018

 

במרכז הרפואי הלל יפה התקיים טקס הכנסת ספר תורה חדש לבית הכנסת של בית החולים. הטקס, שנפתח בתהלוכה צוהלת וחגיגית, בה נטלו חלק עובדי בית החולים והנהלתו, רבני האזור, מטופלים והתורם מר יוסף חיים ברוך, המשיך לבית הכנסת, תוך שירה וריקודים, והסתיים באולם סמוך, בו נישאו ברכות על ידי הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ, ורב בית החולים הרב דובב בינדיגר. עוד נכחו בטקס: רב העיר חדרה הרב שמעון ביטון, בנו הרב ישראל ביטון ורבנים מכובדים נוספים מהעיר חדרה, רב העיר אור עקיבא הרב אליהו אילוז, רבה של זיכרון יעקב הרב מרדכי אברמובסקי, רב גוש ויתקין הרב אליהו סטלוביץ', הרב של אזור כפר פינס ומועצה אזורית מנשה הרב מיכאל שטרן, וראש הישיבה התיכונית חדרה הרב אלישיב הכהן. קהל המשתתפים מנה גם את עובדי המרכז הרפואי הלל יפה, מטופלים ומבקרים וכן את תלמידי הישיבה הסמוכה לבית החולים, שנרגשו מאוד מהמעמד.

 

הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל: "אני מברך את הנהלת המרכז הרפואי הלל יפה ועובדיו על המעמד החשוב. תודה לתורם, שמתוך חוויה אישית קשה, שבה נפצע באירוע טרור, שהשאיר בו חותם, זיכה אותנו ובחר לתת למקום שנותן חיים מתנה יקרת ערך – הכנסת ספר תורה".

 

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה: "סמלי, שדווקא לקראת חג השבועות, חג מתן תורה, אנו נפגשים כאן בנסיבות חגיגיות במיוחד - הכנסת ספר תורה לבית הכנסת של המרכז הרפואי שלנו. תודתי למי שעשה עמנו חסד ותרם את ספר התורה, מר יוסף חיים ברוך ומשפחתו. בכל רגע נתון, אנו במרכז הרפואי, עושים הכול בכדי שמי שבא בשערינו יקבל מזור פיזי ונפשי, יזכה לחוויית שירות מיטבית, לא פעם בשעת המצוקה הקשה ביותר לו. קיומו של בית כנסת בבית חולים, מאפשר לאנשים לקיים את אמונתם ואורחות חייהם ללא שינוי, גם בבית החולים".

 

הרב דובב בינדיגר: "לרוב מי שנכנס לבית החולים נכנס בדאגה ובטרדה של 'מה יהיה איתי או מה יהיה עם קרוב המשפחה שלי', היום גם ראינו שאפשר להיכנס בשמחה הגדולה. היום, ב' סיוון, זה גם היום שבו מצוין כי עלה משה על הר סיני בפעם הראשונה בכדי לקבל את התורה, וכמובן שהסמיכות לחג השבועות והעובדה שגם אנו מכניסים היום ספר תורה, יש בה סמליות והקבלה מרגשת".

 

צילומים: טל זיגדון

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
     
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. לעמוד הבא
  4.  [6-8]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד