הדר דף הבית בלי JCI

יום עיון: הרצף הטיפולי

מציינים שנה לטיפת חלב ראשונית ב"הלל יפה"

 

אגף האימהות במרכז הרפואי הלל יפה ולשכת הבריאות הנפתית חדרה קיימו לראשונה יום עיון משותף בסימן שנה לפרויקט "טיפת חלב ראשונית"

 

16/12/2018

 

המרכז הרפואי הלל יפה ערך בשבוע החולף יום עיון בנושא "הרצף הטיפולי", בסימן שנה לפתיחת שירות טיפת חלב ראשונית בבית החולים. תזכורת: "הלל יפה" הנו בית החולים הראשון בארץ אשר החל להפעיל שירות של טיפת חלב ראשונית בתוך מחלקת יולדות.

זוהי הפעם הראשונה שבה מתקיים יום עיון משותף של המרכז הרפואי הלל יפה יחד עם לשכת הבריאות הנפתית חדרה. יום זה, שאורגן על ידי הגב' אורלי בסיס, מפקחת קלינית במרכז הרפואי הלל יפה, עסק בחשיבותו של הרצף הטיפולי עבור היולדת והיילוד. עשרות משתתפים, ביניהם רופאים, מפקחות, אחיות שירותי בריאות הציבור, הנהלת בית החולים וצוות אגף האימהות, כיבדו בנוכחותם.

 

בתחילת המפגש נשאה דברים הגב' דינה פיינבלט, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי הלל יפה: "אגף האימהות שם בראש מעיניו את היולדת והיילוד ופועל לילות כימים במטרה להעניק להם את התנאים, השירותים והטיפולים הטובים והמקצועיים ביותר. פרויקט טיפת חלב ראשונית קם מתוך מחשבה לייעל את השירותים עבור היולדת. לא פעם היולדת משתחררת מבית החולים לאחר יומיים-שלושה, בעודה כאובה, נרגשת ומבולבלת, חסרת ניסיון, בפרט בלידה ראשונה, ואינה יודעת מה עליה לעשות. הפגישה הראשונה בטיפת חלב במחלקת יולדות נותנת לה את הכלים הדרושים לצאת הביתה בביטחון ובידיעה לאן עליה לפנות בהמשך הדרך".

 

אחריה הודה ד"ר אוהד הוכמן, סגן מנהל המרכז הרפואי, לכל מי שלקח חלק בהובלת הפרויקט והסביר על המורכבות והקושי בשמירה על הרצף הטיפולי במערכת הבריאות הציבורית. "פתיחתה של תחנת טיפת חלב במחלקת יולדות מאפשרת את הרצף הטיפולי בתחום זה. היולדת מטופלת בבית החולים משלב ההיריון, הלידה ולאחריה, ועצם המפגש הראשוני עם טיפת חלב בתוך המחלקה, ממשיך באופן טבעי ומתבקש את רצף הטיפול ביולדת ומצייד אותה בידע ובכלים הדרושים לה גם כאשר היא משתחררת לביתה".

 

בהמשך היום התקיימו מגוון הרצאות בנושאים שונים, ביניהם תהליך הקמתה של טיפת חלב ראשונית ב"הלל יפה", פרויקט "אפס הפרדה", אשר מאפשר ליולדת לשהות עם תינוקה מרגע הלידה ועד שחרורה הביתה, בדיקות גנטיות בהיריון, מניעת זיהומים ביילוד, דגשים בשחרור הפג ועוד.

 

הקודםהקודם
הגדלהגדל
הבאהבא
    [1-5]  
  1. לעמוד הקודם
  2.  
  3. 10 
  4. לעמוד הבא
  5.  [11-12]
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד