הדר דף הבית בלי JCI

לפרוח מחדש – טיפים לרענון המיניות הזוגית

רענון והפרחה מחדש של החוויה המינית שלכם – לפעמים זה כל מה שצריך כדי לחזק את הזוגיות. רוצים אבל לא יודעים איך? מירי קרייזמן, מטפלת זוגית ומינית, וד"ר רונן רוב, אורולוג מומחה, מגישים לכם מספר טיפים, כדי שאתם כבר תוכלו להמריא בעצמכם
9/10/2007

 

מצאו זמן לפעילות לא מינית

חיי מין מספקים ומלהיבים אינם דבר מובן מאליו. עבור זוגות רבים מדובר אפילו ביעד קשה להשגה, ובמיוחד לאחר תקופת זוגיות ארוכה. מירי קרייזמן, עובדת סוציאלית ומטפלת זוגית ומינית, וד"ר רונן רוב, אורולוג מומחה ומנהל המרפאה לבריאות מינית במרכז הרפואי הלל יפה, תמצתו עבורכם את ניסיונם המקצועי רב השנים לכמה עצות פשוטות. את הטיפים הללו כדאי לכם מאוד ליישם. התוצאות לא יאחרו לבוא: רענון חיי המין, שדרוג הזוגיות, הבריאות, ההנאה, השמחה איכות החיים...

 

היפתחו זה לזו, פתחו גמישות: היו מוכנים ללכת זה לקראת זה, ובדרך לבצע שינויים והתאמות בחיי המין שלכם. שתפו זה את זה ברצונות ובפנטזיות שלכם. פתיחות מינית, רצון הדדי ומטרה משותפת לשניכם הם הבסיס לכל היתר, הצעד הראשון בדרך לשדרוג והחייאה של חיי המין שלכם. 

 

מצאו זמן לפעילות לא מינית (חיבוק, נשיקה, מעשי חיזור): רומנטיקה חשובה בכל גיל ובכל צורה. הקדישו זמן זה לזה. פנו זמן שיוקדש כולו למחוות רומנטיות ופעילויות משותפות. השינוי שפעילות זו תייצר ברמה הרגשית יוביל לשינוי בתחום המיני שתוצאותיו יפתיעו אתכם וישתלמו לכם. 

 

אלצו עצמכם לקחת פסק זמן מהמטלות ומהלחצים היומיומיים: כאשר מרפים מהמחויבויות והבעיות, קל יותר להתפנות לחלקים אחרים בחיים, לחשוב על איכות החיים האישית ולהגיע גם למיניות. אל תאפשרו לתירוצים כגון "לחץ בעבודה", "עייפות" או עיסוק אינסופי בתחזוקת הבית, להשתלט על כל הזמן ולדחוק הצידה את חיי המין. חשוב לפנות את הראש מכל העיסוקים, ולתכנן אחרת את שגרת היום, גם אם זה נראה מלאכותי בהתחלה – כך שיוותר זמן לזוגיות, לקרבה, לאהבה.   

אל תניחו "אוטומטית" שבן/בת הזוג מכירים את כל הרצונות והפנטזיות שלכם, ובכלל זה גם את העדפותיכם המיניות, רק בגלל שאתם "כבר שנים יחד". כל זמן הוא זמן טוב לחשבון נפש ולבדק בית – שתפו את בן/בת הזוג שלכם ברצונותיכם המיניים. אל תהססו לגוון, להציע הצעות, לפרוץ את מחסומי הבושה, להעז, להיות קצת פחות שמרנים וקצת יותר מסעירים. 

 

נסו להגיע להסכמה לגבי מינון של יחסי מין: לפעמים זה דורש פשרה הדדית. לאחר שהגעתם להסכמה, נסו לעמוד בה, בלי להתחבא מאחורי תירוצים. 

 

היו יצירתיים: אתגרו זה את זה ביצירתיות שקשורה לפעילות המינית. זה הזמן לנסות דברים חדשים. הימנעו מקבלת הבעיות השונות כעובדה מוגמרת וכחלק מההוויה הזוגית. 

 

בצעו בדק בית בריאותי: הפרעה בתפקוד המיני איננה תמיד רק תוצאה של בעיות נפשיות, לעתים היא נובעת גם מבעיות גופניות אמיתיות. מצב של אי תפקוד מיני עלול לדרדר גם את מצבכם הנפשי. על הגברים לבצע בדיקות שתן ובדיקות דם כלליות. יש לבדוק את רמת הכולסטרול והטריגליצרידים בדם מכיוון שחריגה מהתחום התקין יכולה להיות קשורה עם הסתיידות עורקים ועם בעיות זקפה. בבדיקות דם ניתן ללמוד גם על תפקוד בלוטת התריס ועל רמות טסטוסטרון חריגות – שאפשר שיובילו לתפקוד מיני לקוי. 

 

 התעמלובקביעות: פעילות גופנית משפרת את התפקוד המיני. פעילות גופנית מסייעת לתחזוקה תקינה של כל המערכות בגוף האדם. פעילות גופנית מביאה לשחרור אנדורפינים, הורמונים המייצרים תחושה גופנית ונפשית טובה יותר, ולכן עשויים גם לתרום לחיי מין תקינים. 

 

הקפידו על תזונה נכונה: ירידה מבוקרת במשקל ותחזוקה תזונתית הולמת של גופנו מביאות לשיפור הבריאות שלנו ולהפחתה של בעיות בלב ובמערכת הדם, איזון רמת הסוכר ושיפור מדדים בריאותיים נוספים שברמות בלתי תקינות שלהם עלולות לפגוע בחיי המין. להרזיה ולבריאות יש גם צד פסיכולוגי. אין ספק שכאשר אנו נראים טוב יותר, קלילים יותר ומרגישים טוב יותר – יש לזה השפעה על המשיכה המינית ועל החשק המיני.  

 

השלימו עם העובדה שגברים ונשים חושבים ומגיבים אחרת: זה מתבטא גם בנושא המיניות. אם סרט רומנטי הוא מה שיגרום להגברת החשק המיני של זוגתך, דע לנצל זאת לטובת שיפור חיי המין של שניכם.  

 

זכרו – זוגיות לא יכולה להתקיים בלי מיניות: אם המין חסר הדבר יפגע בסופו של דבר בזוגיות – מיניות וזוגיות הן תמונת מראה זו של זו. 

 

למחלקה האורולוגית»

 
הדפס

לכתבות נוספות בנושא אורולוגיה ומין

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד