הדר דף הבית בלי JCI

ברית מילה ללא כאב ובאווירה נינוחה

הליך המילה הינו אחת הפעולות הכירורגיות הפשוטות והשכיחות ביותר בעולם. למרות זאת, דפיקות הלב של ההורים לפני ביצוע טקס ברית המילה ובמהלכו הן מצב קיים וידוע.

המחלקה האורולוגית של המרכז הרפואי הלל יפה מציעה שירות חדש – ברית מילה בביצוע רופא מוהל, בתנאים רפואיים ובשילוב טקס דתי למעוניינים.

מהי ברית מילה?

ברית מילה הינה פעולה כירורגית פשוטה, ובעצם היא הניתוח הנפוץ בעולם. זוהי פעולה שבמסגרתה מתבצע חיתוך והסרת העורלה העוטפת את ראש הפין. ביהדות מקובל כי ברית המילה תיעשה כשמונה ימים מיום היוולדו של התינוק, אך גם באסלאם מקובלת פעולה זו, וכיום אף הפכה לפעולה שגרתית בעולם המערבי, המכיר ביתרונותיה הבריאותיים של פעולת המילה אצל זכרים.

כיצד מתבצעת המילה?

הליך המילה על פי היהדות כולל שלושה שלבים שונים, המתבצעים גם בדתות ובמסורות אחרות, אך ללא ההתייחסות הפרטנית לכל שלב:

השלב הראשון – המילה, שהיא פעולת חיתוך העורלה בסכין. שלב זה מתבצע על ידי סכין מיוחדת לפעולה זו, כאשר חיתוך העורלה נעשה תוך שימוש במגן עטרה מיוחד כדי למנוע פגיעה בה.

השלב השני - ה"פריעה", היא קילוף העור הדק מעל העטרה. כלומר, הסרת העור הנותר על איבר המין לאחר החיתוך.

השלב השלישי - ה"מציצה", שהיא מציצה או הקזת דם מהפין הנימול.

 

מה היתרון של ביצוע מילה על ידי רופא?

ביהדות, כאמור, הליך המילה דתי בבסיסו ולכן הפעולה מבוצעת פעמים רבות על ידי מוהל. עם זאת, הורים רבים מבקשים כיום שההליך, שהוא רפואי-כירורגי ביסודו, ייעשה דווקא על ידי רופא כירורג ובתנאי מרפאה.

היתרון של אורולוג וכירורג הוא יכולתו לאבחן בצורה מובהקת את מצבו הרפואי של התינוק, בטרם ביצוע המילה, ולהחליט אם לקיימה במועדה. ישנם מקרים שבהם התינוק נולד עם מום כלשהו כגון מיקום לא תקין של פתח השופכה, עקמת של הפין וכדומה, ואז רצוי כי גם הליך המילה יתבצע בהשגחת גורם רפואי מקצועי.

בהליך המילה המתבצע על ידי הרופא ניתן לתינוק אלחוש מקומי בעור הפין (לא בזריקה) וכך ניתן למנוע את הכאב מהתינוק ולבצע את הליך המילה ללא הלחץ של ההורים מהסבל שנגרם לתינוקם – דבר שבהחלט תורם לאווירה רגועה יותר סביב פעולה זו.

יתרון נוסף של מילה על ידי רופא הוא היכרותו עם הסיבוכים הרפואיים הקיימים סביב פעולה זו. הכרה אנטומית של הפין ומודעות לסיבוכים האפשריים, עשויות במידה רבה לסייע באיתור מצבי קיצון ותיקונם בזמן אמת. כמובן שלרופא כירורג בתחום האורולוגיה ישנו ניסיון רב באיתור ובתיקון מצבים אלו.

כאמור, אלו המעוניינים בביצוע המילה על ידי רופא, אך אינם מעוניינים לוותר על הטקס הדתי, ישמחו לדעת שמלבד ההסמכה הרבנית שניתנה לרופאי המחלקה, ניתנת האפשרות לבצע את המילה בליווי של 10 עד 15 משתתפים על פי רצון ההורים.

לתיאום וקבלת פרטים נוספים ניתן לפנות בטלפון: 04-6304471.

השירות כרוך בתשלום

מידע נוסף

 
הדפס

לכתבות נוספות בנושא אורולוגיה ומין

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד