תת אתר נשים

שירות "קיסרי ידידותי"

 

שירות ניתוח "קיסרי ידידותי" מוצע לנשים העתידות ללדת בניתוח קיסרי מתוכנן מראש, אשר מעוניינות לשהות לצד התינוק כבר מרגע הלידה.

 

במסגרת השירות יכולה היולדת, מיד לאחר הניתוח, להחזיק את התינוק "עור בעור", להניק, וכאמור, לשהות לצדו מיד בתום הניתוח הקיסרי. כל זה בכפוף לרצונה של האישה ויכולתה הפיזית בתום ההליך.

 

ידוע כי מגע עור לעור מגביר את רמות האוקסיטוצין ובכך מסייע בחיזוק הקשר בין האם ליילוד. מחקרים מצאו כי הפרדת האם מהיילוד מיד לאחר הלידה עלולה לפגוע בקשר ביניהם וכן להשפיע על משך ההנקה. הנקה מוקדמת, המתבצעת בשעה הראשונה לאחר הלידה, מסייעת להנקה מוצלחת וממושכת לאורך זמן. לא בכדי אחוזי ההנקה נמוכים יותר בקרב לידות קיסריות, בהשוואה ללידות רגילות.

 

עבור היילוד, ל"קיסרי ידידותי" מספר יתרונות, ביניהם בכי מופחת, שמירה על חום גוף ועל רמות גלוקוז יציבות, יציבות בדופק, בנשימה ובסטורציה, וכן הפחתה בתחלואה ובתמותה לאור ההנקה הממושכת שהוא מעודד.

 

גם מבחינת היולדות, לשהות משותפת זו יתרונות ברורים: אימהות שעברו "קיסרי ידידותי" דיווחו על רגעים אלו כרגעים משמעותיים, כלומר, זהו צורך רגשי ופסיכולוגי של האם לשהות יחד עם תינוקה ברגעים הראשונים לאחר הלידה. עוד דיווחו האימהות על הפחתה בתחושת הכאב, שכן הן היו עסוקות ביילוד ולא בהליך הניתוחי, וכן על שיפור בתחושה הכללית ובחוויית הלידה.

 

קביעת תור לניתוח קיסרי:

  1. התקשרי למוקד זימון תורים לפגישת טרום ניתוח קיסרי בטלפון 6742* 
  2. בהגיעך לתור יש להצטייד בהפניה מהמבטח הרפואי ותיק מעקב הריון שברשותך, הכולל את כל הבדיקות שביצעת במהלך ההיריון.
  3. במהלך התור תיבדקי על ידי רופא/ה ובסיום הבדיקה ייקבע לך תור לניתוח המיועד. 
  4. אנו ממליצים לעבור הדרכה לניתוח קיסרי על מנת להבין על הניתוח, האפשרויות השונות וכמובן לקבל מענה לכל שאלותייך. ההדרכה מועברת על ידי מיילדת מחדרי הלידה שלנו באמצעות זום – ללא עלות, אך בהרשמה מראש. להרשמה לחצי כאן >>

 

עוד על הנקה לאחר ניתוח קיסרי >>

 
הדפס
נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד