תת אתר נשים

שימור הפוריות

היחידה להפריה חוץ-גופית מבצעת תהליך שימור פוריות. מדובר בהליך של שאיבת ביציות והקפאת ביציות מופרות או שאינן מופרות.

 

האפשרות של שימור פוריות קיימת במקרים הבאים:

 

1. שימור מבחירה, כלומר ללא אינדקציה רפואית באישה בעלת עם תפקוד שחלתי תקין. על פי משרד הבריאות שימור מבחירה מאושר לביצוע בקרב נשים בין הגילאים 30 עד 41, ללא תלות במצב המשפחתי או בהתוויה רפואית. במקרה זה קיימת בצד ההליך עלות, משום שאינו כלול בסל התרופות.

 

2. על רקע מצב רפואי המעיד על ירידה ברזרבה השחלתית (ירידה במאגר הביציות בשחלה). שימור בהתוויה רפואית מאושר על חשבון סל הבריאות ובמימון קופות החולים עד גיל 39, בנשים עם סימנים או מצבים רפואיים המעידים על ירידה בתפקוד השחלה, העשויים לגרום לגיל מנופאוזה מוקדם.

 

שימור פוריות בזמן ובגיל המתאים, ללא האיום של ירידה משמעותית בתפקוד השחלתי, יניב תוצאות טובות ויאפשר לכל אישה להתמקד בתוכניות שלה בלי החשש מהשעון הביולוגי המתקתק.

 

 


מטופלת בייעוץ לשימור פוריות

 

הליך הטיפול

  • הליך הטיפול כולל הזרקה של הורמונים הדומים לאלה המופרשים מהמוח FSH ו-LH, ומעקב אחר התפתחות הזקיקים בבדיקות דם ואולטרה-סאונד אחת לשלושה עד חמישה ימים. 
  • כאשר הזקיקים מגיעים ל-18-17 מ"מ, תקבל האישה זריקה נוספת אחרונה למחזור הטיפול, שמטרתה להתחיל את תהליך הבשלת הביציות לקראת השאיבה. 
  • פרוטוקול הגירוי השחלתי נקבע על ידי הרופא המטפל בהתאם למספר הזקיקים בשחלה ובמטרה לקבל את המספר המרבי של ביציות, מבלי לסכן את האישה. 
  • האישה מתאשפזת ביום שאיבת הביציות. פעולת השאיבה מתבצעת בהרדמה כללית בחדר ניתוח הנמצא ביחידה. עירוי נוזלים יחובר לתוך הווריד, והנחיות יינתנו על ידי רופא מרדים לפני ביצוע ההרדמה לקראת שאיבת הביציות. 
  • שאיבת הזקיקים מתבצעת בהנחיית מתמר אולטרה-סאונד וגינלי רגיל. מחט המוצמדת למתמר דוקרת דרך הנרתיק את הזקיק בשחלה ושואבת את הביצית מתוך הנוזל שבתוכו אל מבחנה מיוחדת. המבחנה מועברת אל המעבדה, הנמצאת בסמוך לחדר הניתוח. במעבדה האמבריולוגים מבודדים את הביציות מתוך הנוזל הזקיקי והן מועברות לצלוחיות המכילות נוזל תרבית רקמה. בתום תקופת הדגרה קצרה הביציות מוקפאות לצורך שימוש עתידי. 
  • לאחר שאיבת הביציות האישה שוהה בחדר התאוששות ובהמשך במחלקת נשים למשך כשעתיים עד ארבע שעות ומשתחררת לביתה בהתאם למצבה.

עלות הטיפול לשימור פריון מסיבות שאינן רפואיות הוא 6,500 ש"ח למחזור טיפול, הכולל את כל התהליך, אך אינו כולל תרופות לגירוי שחלתי. עלויות הטיפול עשויות להשתנות.

 

ליצירת קשר ופרטים נוספים: היחידה להפריה חוץ-גופית: 04-7744750.

 
הדפס
נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד