הדר דף הבית בלי JCI

חגיגה בלבן

גם השנה נחגג יום האחות ב"הלל יפה" בסימן "חגיגה בלבן". אילנה כהן, יו"ר ועד הסיעוד הארצי: "התקדמות טכנולוגית רפואית היא חשובה, אבל לעולם לא תחליף מגע מעודד ותומך של אחות"
28/06/2011

"מקצוע הסיעוד הוא מקצוע מאתגר הנמצא בקדמת הטיפול בחולה ומחייב היערכות רב תחומית לא פשוטה", כך פתח פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי "הלל יפה", את חגיגות יום האחות, יום שמטרתו לאפשר הפוגה לצוות הסיעודי, אגב פעילות מעשירה ומשעשעת. פרופ' אורן ציין גם את הימים המורכבים שעוברים כיום על הרפואה הציבורית במסגרת מאבק הרופאים, מאבק שקיים גם בקרב אנשי הסיעוד.

 

בהמשך בירכו: הגב' אסתר כהן, מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי, שהדגישה אף היא את העובדה שמקצוע הסיעוד הוא מקצוע תובעני, אך מלא באנשים חדורי אמונה לסייע; הגב' פנינה ביטון, יו"ר ועד הסיעוד שיזם וארגן את היום הייחודי, שהתייחסה לכך שהיום כולו הוא בסימן התחדשות לאור פתיחתו של מבנה האשפוז החדש; וכן הגב' אילנה כהן, יו"ר ועד הסיעוד הארצי, שכרגיל הצליחה להצחיק ולעניין את הקהל בדבריה. גב' כהן הזכירה אף היא את העבודה המורכבת והתובענית של מקצוע הסיעוד במדינת ישראל, את הצורך בהכשרת דור חדש של אחיות ואת התמיכה של האחיות במאבק המוצדק של הרופאים. במהלך דבריה ציינה גב' כהן כי "למרות שההתקדמות הטכנולוגית הכרחית, הרי ששום מכשיר, מתקדם ככל שיהיה, לא יכול להחליף יד תומכת של אחות מסורה".

 

בהמשך היום זכו "האנשים בלבן" להרצאה בנושא מיתוג מקצוע הסיעוד מאת איילת פדה, מנכ"לית בחברה לייעוץ והדרכה, וכן להופעה משעשעת של הבדרן קובי פשה, הופעה שבמהלכה הפליאה בריקודיה גם רקדנית בטן, שזכתה לקריאות שמחה ומחיאות כפיים סוערות.

 

 

 

מימין: הגב' אילנה כהן, פרופ' מאיר אורן, אסתר כהן, מנהלת הסיעוד, פנינה כהן, יו"ר ועד הסיעוד, וד"ר אמנון בן משה

קהל האחיות במהלך ההופעה של הבדרן קובי פשה                                          

  

 

רקדנית הבטן וקובי פשה מלהיבים את קהל האחיות.

צילום: ציון יחזקאל

  

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד