הדר דף הבית בלי JCI

נפל מגג, עבר תסחיף ריאתי וניצל בזכות הרופאים

ח'ליליה חאזם הגיע להלל יפה לאחר שנפל מגובה של שלושה מטרים עם פציעות וחבלות קשות באזור בית החזה, הגב והאגן. במהלך אשפוזו נקלע למצוקה נשימתית בגין תסחיף ריאתי. בפעולה יוצאת דופן נשאב קריש הדם מריאותיו על ידי רופאי מערך הלב ובכך ניצלו חייו
16/06/2024

ח'ליליה חאזם בן ה-62 מנצרת עובד כמתקין גגות רעפים. בשבוע שעבר, במסגרת עבודתו, נפל מגג מגובה של שלושה מטרים. הוא הובהל למרכז הרפואי הלל יפה כשהוא סובל מפגיעה כירורגית רב מערכתית, חבלות ופציעות קשות באזור בית החזה, הגב והאגן. במהלך אשפוזו במחלקה כירורגית א', נקלע למצוקה נשימתית בגין תסחיף ריאתי חמור – קריש דם שהגיע לריאותיו. בשל מורכבות מצבו הרפואי, ולאחר התייעצות של צוות הכירורגים והקרדיולוגים, הוחלט להעביר את ח'ליליה בדחיפות לחדר הצנתורים, כשהוא מורדם ומונשם. שם, בפעולה יוצאת דופן, הצליח צוות הרופאים של מערך הלב לשאוב את קריש הדם מריאותיו, תוך כדי פעולות החייאה, ולהציל את חייו.

 


הצוות הרפואי עם ח'לילה במרכז הרפואי הלל יפה

 

ד"ר עופר קובו, אחד מהרופאים שביצע את הפעולה, ציין: "ח'ליליה היה במצב של סכנת חיים ממשית. תחת פעולות החייאה, הצלחנו להוציא את קריש הדם מהריאות בטכניקה ייחודית. לשמחתנו, הפעולה עברה בהצלחה. לאחר מכן הועבר ח'ליליה למחלקת טיפול נמרץ כללי כשהוא מורדם ומונשם וכעבור חמישה ימים מצבו התייצב והוא אושפז להמשך טיפול והשגחה במחלקה הכירורגית".

 

כעת, כשהוא מוקף בצוות הרופאים שטיפל בו, לאחר שהתאושש מעט והחל להרגיש טוב יותר, מודה ח'ליליה לצוות הרופאים שהציל את חייו: "אני לא זוכר כיצד נפלתי. התעוררתי בבית החולים והבנתי שנפצעתי בפלג גופי העליון. לא תיארתי לעצמי שמצבי יתדרדר עד לכדי סכנת חיים ממשית. אני מודה לכל הצוותים שטיפלו בי במסירות ומקצועיות, החל מחדר המיון, המחלקה הכירורגית, מערך הלב, מכון הדימות וטיפול נמרץ כללי. בזכותם אני כאן היום".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד