הדר דף הבית בלי JCI

שתי צעירות נכוו בעיניים כתוצאה משימוש בעדשות מגע

חן ואור מחדרה הזמינו עדשות מגע צבעוניות מאתר קניות מוכר בחו"ל. מספר שעות לאחר שהרכיבו אותן החלו לדמוע, לסבול מכאבים חזקים וטשטוש בראייה. לאחר סדרת בדיקות במיון הלל יפה אובחנו עם כוויות כימיות בעיניים ואושפזו לקבלת טיפול
23/06/2024

חן יעקב (16.5) ואור כהן (15), שתי צעירות תושבות חדרה, הזמינו עדשות מגע צבעוניות מאתר קניות מוכר בחו"ל. ביום חמישי האחרון הרכיבו את העדשות וכעבור מספר שעות החלו לדמוע ולסבול מכאבים חזקים. הן הסירו את העדשות אך הכאבים הלכו והחמירו, לצד צריבות, אדמומיות וטשטוש בראייה. הן הגיעו ל חדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה, ולאחר סדרת בדיקות אובחנו עם כוויות כימיות בקרנית העין. לאחר שטיפה אינטנסיבית של העיניים בחדר המיון, הועברו למחלקת עיניים ומחלקת ילדים להמשך טיפול.

 

ד"ר דניאל וסרמן, מומחה לקרנית, וד"ר פולינה איסקוביץ-אלבגלי, רופאה במחלקת עיניים , שטיפלו בבנות, ציינו: "שימוש לא נאות בעדשות מגע יכול להיות מסוכן מאוד. לפני שמרכיבים עדשות מגע כדאי להתייעץ עם אופטימטריסט.ית מומחה או רופא.ת עיניים. לבנות היה מזל גדול שהגיעו בזמן לבית החולים ובאמצעות טיפול מקומי השתפרו מאוד והצלחנו למנוע את הידרדרות הפגיעה".

 

ד"ר ראמז ברבארה , מומחה לקרנית במחלקת עיניים בהלל יפה, הוסיף: "השימוש בעדשות מגע לא מאושרות עלול לגרום לכוויות חמורות בקרנית עד לכדי אובדן ראייה. במקרה זה הפגיעה הייתה בחלק החיצוני של הקרנית ובאמצעות טיפול הולם הצלחנו לעצור את הידרדרות הפגיעה. השתיים מרגישות טוב ושוחררו לביתן, תוך המלצה להמשך מעקב".

 

 

לאור וחן יש מסר עיקרי: "אנחנו רוצות להודות מקרב לב לצוות שטיפל בנו לאורך כל האשפוז, לרבות צוות המרכז החינוכי במחלקת ילדים, שהנעים לנו את הזמן על ידי שיחות, דמיון מודרך ואף פעילויות יצירה. חשוב לנו להעלות את המודעות בקרב צעירים וצעירות שמזמינים עדשות מגע מאתרים זולים בחו"ל. שימו לב שהעדשות מאושרות לשימוש על ידי גורם מוסמך. במשך שישה ימים סבלנו מכאבים נוראיים ובקושי הצלחנו לישון ולתפקד. זה לא שווה את זה. עכשיו אנחנו מרגישות הרבה יותר טוב, אך עדיין סובלות מכאבים ורגישות בעיניים", מסכמות השתיים.

 

קריאה נוספת: המדריך לשימוש בטוח בעדשות מגע >>

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד