הדר דף הבית בלי JCI

חדש: מרפאה לביצוע מבחן משולב לב-ריאה

תנשמו עמוק. מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה פתח מרפאה ייעודית לביצוע מבדק מאמץ משולב לב-ריאה (CPET). את המרפאה מוביל ד"ר ג'מיל מוחיסן, אחראי תחום ספיקת לב
24/06/2024

במסגרת השירות לאי-ספיקת לב במערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה נפתחה מרפאה ייעודית לביצוע בדיקת מאמץ משולבת לב-ריאה ((CPET, בדיקה אשר דוגמת את פעילות מערכת הלב, מערכת הנשימה, כלי הדם והשרירים בו זמנית בשעת מאמץ. מטרת הבדיקה לכמת את צריכת החמצן המרבית וסף חומצת החלב, אשר הינם מדדים לכושר גופני, והיא מספקת גם מידע על התרומה של כל אחד מהאיברים הנמדדים באשר להפרעה/אי-הפרעה או מגבלה ביכולת המאמץ המשולב.

 

המרפאה מתקיימת בשיתוף פעולה עם קרדיולוגית הילדים ד"ר מירב צוקר-טולדנו וככל הנדרש, בשיתוף פעולה עם יחידת הריאות בהובלת ד"ר מיכאל קוצ'וק.

 

"מדובר בבדיקה המבוצעת כיום במספר מצומצם של מרכזים רפואיים", מסביר ד"ר ג'מיל מוחיסן, רופא בכיר במערך הלב, האחראי לשירות אי-ספיקת לב ומנהל את המרפאה. "הבדיקה, המתבססת על דגימת שחלוף גזים בעת מאמץ, מיועדת לביצוע בירור למי שמתקשים בנשימה מסיבה לא ברורה שנדרש בירור למקורה, כמו גם בירור לעוצמת הבעיה לשם מתן טיפול מתאים. היא מקנה מדד להבנת דרגת הכושר הגופני של האדם, ולכן גם עשויה לסייע בהתאמת האימון הגופני הנכון, וכן משמשת כהערכה טרום-ניתוחית לפני השתלת לב".

 

בדיקה משולבת לב-ריאה במערך הלב של הלל יפה

 

"ההמלצה היא שכל מי שסובל מספיקת לב מתקדמת יבצע את הבדיקה", מנהל מערך הלב של הלל יפה מסביר פרופ' אריאל רוגין. "הבדיקה עוזרת לקבוע אם קוצר הנשימה נובע מבעיה של הריאות או מבעיה של הלב. כמובן שגם עבור ספורטאים הנדרשים לבדיקת כושר וסבולת שרירים זו הבדיקה הנכונה. אני שמח שיש ביכולתנו להציע שירותים נוספים באזור, בוודאי בהינתן מיקומו הייחודי של בית החולים בלב אוכלוסייה שהולכת וגדלה. חשוב לציין כי מכשיר ה- CPETנתרם על ידי צאצאיהם של חנה וזלמן רוטמן ז"ל, שהיו בין החלוצים הראשונים של העיר חדרה ומייסדיה. תרומה זו מאפשרת לנו שיפור נוסף בשירות הרפואי לקהילת האזור".

 

השירות ניתן בהפניה של רופא בקהילה ובטופס התחייבות של המבטח הרפואי (טופס 17). פרטים נוספים וקביעת תור בטלפון: 04-7748655 או בדוא"ל: [email protected]

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד