הדר דף הבית בלי JCI

בהלל יפה מזמינים אתכם לזוז

16/09/2012

זה הזמן להתחיל לזוז. אחד מכל חמישה אנשים בישראל ובאירופה סובל מכאב כרוני, המוגדר ככאב הנמשך למעלה מחצי שנה. פעמים רבות הסיבה לכאב אינה ידועה. בדומה, לתופעות כגון יתר לחץ דם ומחלת הסוכרת שכיחות לא פחותה בקרב האוכלוסייה בארץ ובעולם.  

 

במסגרת שבוע הפיזיותרפיה הבינלאומי, החליטו במכון הפיזיותרפי של המרכז הרפואי הלל יפה לעורר את המודעות לחשיבות התנועה והפעילות הגופנית בכלל, ואצל חולים הסובלים ממחלות כרוניות בפרט. לשם כך, הוקם דוכן ייעודי שבו ניתן מידע על נושאים הללו למאושפזים ולמבקרים בבית החולים. כמו כן, חולקו עלוני מידע בנושא במחלקות השונות.  

בנוסף, פיזיותרפיסטית של המרכז הרפואי הפעילו קבוצות מותאמות במכון ההמטולוגי ובמכון הנפרולוגי, שם נמצאים חולים המגיעים באופן קבוע לקבל טיפולים ונמצאים לכל אורך זמן הטיפול ללא תנועה. 

 

דוכן המכון לפיזיותרפיה

 

למה פיזיותרפיה? 

"במציאות המודרנית שבה אנו חיים, שמירה על הבריאות היא משימה לא פשוטה. שעות עבודה רבות, ריבוי אמצעים דיגיטליים וההתפתחות הטכנולוגית המהירה גורמים  לנו להעביר שעות ארוכות ללא תנועה", מסבירה יעל קרבס- כהן, מנהלת המכון לפיזיותרפיה במרכז הרפואי הלל יפה. "כאשר מדובר באנשים הסובלים מבעיות כרוניות, כגון סוכרת, יתר לחץ דם, כאבים ועוד, מדובר בפגיעה באיכות החיים עד לרמת פגיעה בתפקוד. הפיזיותרפיה היא מקצוע קליני מבוסס ראיות, ולפיזיותרפיסטים יש את הידע והיכולת להשפיע על בריאות ואיכות מתוך היותם מומחים בשימור ובשיפור תנועה ותפקוד של אנשים, חולים כבריאים". 

במסגרת העלאת הנושא למודעות, גם ניתנו עצות והסברים כיצד אפשר לשלב פעילות גופנית במהלך שיגרת היומיום. אז מה נשאר? – רק להתחיל לזוז. לקראת השנה החדשה – זו המלצה טובה מאוד לשיפור באיכות החיים.  

 

  

למכון לפיזיותרפיה» 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד