הדר דף הבית בלי JCI

"בייבי בום של שנה חדשה"

8/09/2013

שנה חדשה היא תמיד סיבה למסיבה, אבל בקרב 32 אמהות ומשפחות מחדרה והסביבה, השמחה הייתה כפולה ומכופלת, עם לידת בנם/בתם בתאריך הסמלי של שנה חדשה והחג עצמו.

 

"ספטמבר ואוקטובר הם תמיד חודשים עמוסים אצלנו", מסבירה בחיוך אורלי בסיס, אחות אחראית חדר לידה במרכז הרפואי הלל יפה, שהייתה נוכחת בחלק מהלידות במהלך החג. "אבל בשנים האחרונות, בעקבות העובדה שכמות הלידות ב'הלל יפה' עולה מדי שנה, הרי שגם החודשים האלו, שהם חודשי החגים של תחילת השנה, הפכו להיות עמוסים במיוחד – עומס מבורך כמובן".

 

אחת היולדות, נורית מחרר מפרדס חנה, שזו לה הלידה הרביעית, מספרת כי כבר בארוחת החג הרגישה את הצירים מתחילים. "משכתי כמה שיכולתי, אבל אחרי כמה שעות נסענו לבית החולים", היא מתארת את ערב החג שלה, "ידענו שהתאריך המשוער הוא 7.9, מיד אחרי החג, אבל מכיוון שהצירים החלו כבר ביום חמישי, כבר הייתי בטוחה שהיא תצא קודם. מכיוון שאני כבר מכירה את הגוף שלי ואני אחות במקצועי, משכתי קצת בבית, אבל בסוף החלטנו שעדיף ללכת לבית החולים ומה שיהיה יהיה. אחרי כמה שעות שהסתובבתי בבית חולים בכדי לזרז את הלידה היא יצאה – בדיוק בתאריך. ללא ספק, ברכה מקסימה לתחילת השנה".

 

כאמור, מערב החג ובמהלכו התרחשו בהלל יפה 15 לידות, אך "הבום" העיקרי, הגיע דווקא בשבת האחרונה, מוצאי החג. במהלך כל השבת נולדו עוד 17 תינוקות חדשים. אורנה גרינברג, אחות אחראית מחלקת יולדות, ויפה פחימה, האחות האחראית ביחידת היילודים, לא ממש מספקות הסבר הגיוני לעניין ה"בייבי בום". "כמו שאורלי אמרה, אלו תמיד החודשים העמוסים של השנה", הן אומרות, "וכשסופרים אחורה תשעה חודשים מגיעים לחורף. אז אולי זה בכלל קשור בזה", הן מסכמות בחיוך.

 

 


ילדו בחג, מימין לשמאל: לירז נעים מכפר יונה, נורית מחרר מפרדס חנה, אולגה זמנר מחדרה

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד