הדר דף הבית בלי JCI

"כיף בלבן"

4/12/2013

ביום שני האחרון, 2 בדצמבר 2013,  זכה הצוות הסיעודי במרכז הרפואי הלל יפה להפוגה של מספר שעות, במהלכן נחגג "יום האחות" – יום שעיקרו אתנחתה מאחדת ומגבשת עבור צוות האחים והאחיות שעובד בבית החולים במשך כל השנה, 24 שעות ביממה, ללא לאות.

 

למרות שההשתתפות לא התאפשרה עבור כל הצוותים, שהרי חלקם הגדול מחויב להמשיך את המוטל עליו ללא קשר לחגיגות מיוחדות אלו, הרי שעדיין קשה היה להתעלם מהנוכחות הרבה וה"לבנה" במתחם ההתרחשות.

 

היום עצמו נפתח בברכתו של פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שהדגיש את היכולת של הצוות הסיעודי לשלב מקצועיות עם חמלה אנושית המאפשרת לקרב אליהם את המטופלים. הוא אף הדגיש את החשיבות שבשיתוף הפעולה בין צוותי הסיעוד לצוותים הרפואיים והפרא-רפואיים שבלעדיו לא ניתן להעניק טיפול מיטבי לחולה.

 

בין המברכים הנוספים: הגב' פנינה ביטון, יו"ר ועד הסיעוד ואחות אחראית במחלקה פנימית ד', שהייתה גם ממארגני היום הייחודי. הגב' ביטון ציינה כי נדרשות תעצומות נפש לא פשוטות על מנת להאדיר את מקצוע הסיעוד והודתה לכל הקהל על פעילותו היומיומית העמוסה והמבורכת במחלקות וביחידות השונות של בית החולים.

 

הגב' אילנה כהן, יו"ר ועד הסיעוד הארצי, שאינה פוסחת על אף יום המאורגן ב"הלל יפה" עבור הצוות הסיעודי, ציינה לשבח את ארגון היום ואת חשיבותו של הצוות הסיעודי בעשייה ה"בית חולימית" היומיומית. לדבריה, בפעילות השוחקת של חיפוש פתרונות למחסור בכוח אדם ולשכר הולם לאחיות, את הכוח היא שואבת מהאחיות, וכלשונה: "האחיות זה החמצן שלי".

 

הברכה המרגשת מכל הייתה, ללא ספק, של הגב' אסתר כהן, מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי, שניצלה את המעמד החגיגי לומר מילות פרידה ולסכם תקופה של מעל 45 שנות עבודה. לדבריה, תמיד ראתה לנגד עיניה את משנתו של הרמב"ם; "וכי אראה תמיד בחולה, רק את האדם". בסיום דבריה הוקפה בחיבוקים חמים של הנוכחים, שאף הפתיעו אותה בסרט מרגש, שהופק על ידי חברי הוועד כמתנה אישית והציג תמונות שלה לאורך שנות עבודתה ב"הלל יפה".

 

בהמשך היום נהנו הנוכחים גם מהרצאה חווייתית של מר חנן מלין, שעסקה ב"חשיבה מחוץ לקופסה", מדוכנים מסחריים שונים, מארוחת צהריים וכיבוד מפנקים במיוחד, ולסיום – מופע סטנדאפ בהשתתפות דני לאונוב, ענת אביעד ושרון כהן, שהצליחו להצחיק את הקהל עד "כאב בטן ממשי", כפי שהגדירו זאת מספר משתתפים.

 

הפקת היום כולו נעשתה בשקדנות רבה על ידי חברי ועד הסיעוד, שזכו למחמאות רבות על התכנית והביצוע המוצלח.

 

 

 


נציגי ועד הסיעוד ביחד עם אילנה כהן ופרופ' מאיר אורן

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד