הדר דף הבית בלי JCI

נוטעים עץ לבריאות טובה

19/01/2014

במרכז הרפואי הלל יפה מקפידים שנים רבות על שמירת סביבה ירוקה ונעימה, לה יש חלק חשוב בהבראת המטופלים. לאחרונה אף קיבל בית החולים באופן רשמי שני תארים בעניין זה – האחד "דגל היופי" והשני – "תו תקן ירוק" ממכון התקנים הישראלי.

 

ידוע כי נטיעת עצים היא דרך יעילה בעצירת אפקט החממה, סיוע לסינון וניקוי אוויר מזוהם, איזון טמפרטורה ועוד. כארגון שכל ייעודו הוא בריאות, גם במרכז הרפואי הלל יפה שמחים מידי שנה להיות חלק ממסורת הנטיעות של ט"ו בשבט, וגם השנה נחגג טקס הנטיעות המסורתי, בו לקחו חלק עובדים, גמלאים, חברי הנהלת בית החולים ואחרים, אשר הפשילו שרוולים זה לצד זה וצבעו בירוק את כיכר ה"לטאה", אשר מקדמת את פני הבאים למיון ילדים.

 

הטקס נפתח בברכת רב בית החולים, הרב הלל דוד, ולאחר טעימות פירות יבשים כמנהג החג, התכבדו פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, וד"ר אמנון בן משה, המנהל האדמיניסטרטיבי, לנטוע עץ זית, אשר לדברי מר חוסאם אבולעפיה, הגנן הראשי של המרכז הרפואי, הוא בעל סגולות בריאותיות, כמו גם סמל לשלום ואחדות מיוחלת.

בהמשך היום, התקיים שוק איכרים, שאורגן על ידי המחלקה למשאבי אנוש, בהשתתפות עמותות המייצרות מוצרים מעשה ידיהם של משתקמים ואוכלוסיות בסיכון. השוק הססגוני כלל דוכני מזון, תכשיטים ומוצרי נוי והיה פתוח לעובדים, מטופלים ומבקרים כאחד.

 

 


פרופ' אורן, ד"ר בן משה וחוסאם אבולעפיה נוטעים עץ זית

 

 

 


שוק האיכרים. צילומים: ציון יחזקאל

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד