הדר דף הבית בלי JCI

ב"הלל יפה" מסכמים את תשע"ד

במרכז הרפואי הלל יפה מסכמים שנה מלאה בעשייה, ומציגים גידול בנתוני פעילות, הטמעת טכנולוגיות מתקדמות, פתיחת שירותים ומרפאות לקהילה
22/09/2014

השבוע תסתיים שנת תשע"ד ותפנה מקומה לשנה חדשה – שנת תשע"ה. זוהי נקודת זמן מצוינת לסקור ולסכם את השנה החולפת, כמו גם להביט קדימה אל העתיד. לדברי פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שנה זו, בדומה לקודמותיה, אופיינה בגידול בפעילות בכל מערכות בית החולים, וכן בפתיחת שירותים חדשים כמו גם העמקה והרחבה של שירותים קיימים, שיתופי פעולה קהילתיים, הישגים יפים ומכובדים בתחומי רפואה, סיעוד ופרא-רפואה, אשר באו לידי ביטוי בעלייה בנתוני הפעילות של בית החולים.

 

 


עלייה בנתוני הפעילות בתשע"ד. הלל יפה

 


קצת מספרים

 

היקף הפעילות של המרכז הרפואי הלל יפה עולה בהתמדה משנה לשנה בהיבטים שונים. בשנת תשע"ד נולדו למעלה מ-4,300 תינוקות חדשים ב"הלל יפה", מתוכם 91 זוגות תאומים ושתי שלישיות. מהבחינה הזו, מציינים באגף המיילדות כי אכן ניכר עומס בחודשים החולפים, שהוא, כמובן, מבורך.

 

כ-113 אלף אנשים פנו השנה למחלקה לרפואה דחופה, מתוכם כ-16 אלף פניות למיון נשים וכ-13 אלף פניות למיון ילדים. במיון הכללי נרשמה עלייה של כשני אחוזים, בדומה לשנים קודמות. מספר המאושפזים עלה גם הוא בכשלושה אחוזים (כ-40 אלף איש בשנה), ובמקביל, נרשמה גם ירידה, חיובית הפעם, של כשני אחוזים, בנפגעי טראומה וכ-2.6 אחוזים במספר נפגעי תאונות עבודה שטופלו בחדר המיון. 

 

בתחום הכירורגיה עומדת כמות הניתוחים המבוצעים בהלל יפה בשנת תשע"ד על למעלה מ-12 אלף ניתוחים (גידול של כחמישה אחוזים). כמו כן, למרפאות החוץ של בית החולים פנו כ-230 אלף חולים, ובכך יש גידול משמעותי של כ-11 אחוזים.

 


מה חדש

 

במרכז הרפואי הלל יפה גאים בהטמעת טכנולוגיות מתקדמות וחדישות בתחומי הטיפול הרפואי, כמו גם במעבדות, מערכות אלקטרו-מכניות, מערכות מידע ומחשוב, שירותים חדשים לחולים ולבני משפחותיהם, שיפוצים במבנים קיימים והקמת מבנים חדשים.

 

להלן רשימה חלקית ביותר של השינויים והחידושים:

 

נרכש מכשיר MRI חדשני – הושלמה הרחבת מכון הדימות ואיוש צוות הרופאים והטכנאים, בראשותו של ד"ר רוני שרטר, מנהל היחידה, ובימים אלו נערכים במרכז הרפואי להפעלת השירות לציבור המטופלים באזור. מערכת ה-MRI תביא לשדרוג משמעותי ביכולות האבחון והטיפול בחולים בהם הבדיקה נדרשת, וכמובן, תתרום לשיפור זמינות השירות לאוכלוסייה אותה משרת המרכז הרפואי. אין ספק כי שירות זה יקל וישפר את איכות חייהם של מטופלים רבים באזור, אשר נאלצו עד היום להיעזר בשירותיMRI  נייד בזמינות לא מספקת, ולעתים רבות, הרחק ממקום מגוריהם.

 

יחידה חדשה לגינקו-אונקולוגיה – נפתחה יחידה חדשה לגינקו-אונקולוגיה, בניהולו של ד"ר אילן ברוכים, אשר הצטרף לסגל הבכיר של מערך הנשים והיולדות. היחידה הגינקו-אונקולוגית מאבחנת, מטפלת ועוקבת אחר חולות בסרטן במערכת המין הנשי. היחידה מטפלת בכל מגוון הבעיות הקשורות במחלה, מרמת האבחון, דרך הטיפול הניתוחי והטיפול הכימי, ונותנת מענה לכל תופעות הלוואי מהמחלה או מהטיפול.

 

שירות אלרגולוגיה ואימונולוגיה – שירות רפואי חדש, אלרגולוגיה ואימונולוגיה לילדים ולמבוגרים, ניתן בבית החולים על ידי ד"ר ורד שיכטר–קונפינו. השירות ניתן במסגרת מרפאות הילדים, מרפאות המבוגרים והיחידה לאשפוז יום.

 

התקן מיוחד לחולי לב הזקוקים לקוצב ד"ר מרק קזצקר, מנהל השירות לאלקטרופיזיולוגיה וקוצבי לב, הכניס לשימוש טכנולוגיה חדשה, בה נעשה שימוש בהתקן מיוחד המסייע למתן פתרון לחולי לב שאינם יכולים להשתמש בנוגדי קרישה.

 

הישגים אקדמיים – בתחום האקדמיה ממשיכים רופאי בית החולים להתקדם בתואריהם ולקבל הערכה על פעילותם. תואר אקדמי של פרופ' משנה, מטעם הפקולטה לרפואה המסונפת לטכניון, ניתן השנה לד"ר יעל קופלמן, מנהלת המכון לגסטרואנטרולוגיה, ותואר מרצה קליני לד"ר איאס קאסם, סגן מנהלת מחלקת ילדים.

 

בתחום האיכות והמצוינות – בית החולים נערך לקראת קבלת תו תקן בתחום איכות ובטיחות הטיפול מטעם ארגון בינלאומי. היערכות זו כוללת יצירת סביבה טיפולית בטוחה למטופלים ולעובדים וטיפול איכותי לחולים, זאת בהסתמך על סטנדרטים בינלאומיים מחייבים.

 

פעילות בקהילה – במסגרת הפעילות המשותפת עם הקהילה, בית החולים קיים ימי עיון בנושאים שונים – הריון ולידה, התפתחות הילד ופסיכוגריאטריה.

 

בתחום הבינוי – נעשו שיפוצים במחלקות רבות בבית החולים, במכונים, במעבדות, במערכים הלוגיסטיים ובתשתיות. בין היתר, ניתן לציין את השיפוץ שנעשה בחדרי הלידה וממשיך במחלקת יולדות ויונקים, וכן החלה בנייתו של מרכז רווחה וכניסה חדשה לבית החולים בחזית בניין האשפוז הישן.

 

"לסיכום", מציין פרופ' אורן, "צוות העובדים המסור והמקצועי אשר במוסדנו, הוא שמאפשר לנו את העשייה הרפואית הענפה, על אף מצוקת המשאבים בה נמצאת מערכת הבריאות. בשמי ובשם חברי להנהלת בית החולים, אני מאחל שתהיה לכולנו שנה של בריאות, ביטחון ושלום, שנה של עשייה פורייה ומוצלחת".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד