הדר דף הבית בלי JCI

חדש: קבוצות התמודדות עם חולי גופני לגיל המבוגר

שינויים גופניים בגיל השלישי עלולים לגרום לתגובות רגשיות כגון חרדה ודיכאון. שירות חדש וייחודי של השירות לפסיכו-גריאטריה במרכז הרפואי הלל יפה מאפשר תמיכה וקבלת כלים מתאימים
15/03/2015

זה קורה לא מעט בגיל המבוגר – אדם אשר היה עצמאי, פעיל ובריא מוצא עצמו מתמודד עם שינוי במצבו הגופני. זה יכול להיות התקף לב, נפילה שהסתיימה בניתוח אורתופדי, קבלת "בשורה רעה" של מחלה כרונית שמשנה את אורח החיים ועוד.

 

"מדובר באנשים שניהלו חיים נורמטיביים ופעילים, ולפתע מצאו עצמם נתמכים, מוגבלים בתנועה, תלויים יותר בבן זוג או בבני משפחה ועוד", מסבירה לימור זבולון, פסיכותרפיסטית בשירות הפסיכו-גריאטרי של המרפאה לבריאות הנפש במבוגרים ב"הלל יפה".

 

"השינוי, שלעתים הוא קיצוני במהותו, מעורר אצל האדם תגובה נפשית שעלולה להשפיע באופן משמעותי על דרך ההתמודדות של אותו אדם עם מצבו הגופני. אנו פוגשים במרפאתנו באופן תדיר אנשים שבנסיבות שתוארו מפתחים תגובות של דיכאון, חרדה ואי-שקט. תגובות אלה מורידות את המוטיבציה לשיקום, מקשות על שיתוף הפעולה בתהליך השיקום, וכן משפיעות לא מעט על מערכת היחסים בין אותו אדם ובני משפחתו.

מבחינה זו, קבוצות ההתמודדות שאנו מציעים הן שירות ייחודי מסוגו, שבו, לראשונה, מתאפשר לאותם אנשים לקבל כלים אפקטיביים להכיל את השינוי".

 

ד"ר לידיה לרנר, מנהלת השירות לבריאות הנפש ב"הלל יפה", מסכמת: "הרעיון לעבודה או לטיפול קבוצתיים במצבי התמודדות כפי שהוזכרו הוכח בעבר כיעיל ביותר ומקדם בריאות נפשית וגופנית בקבוצת הגיל המבוגר. בגיל המבוגר מופיעות תגובות רגשיות נורמטיביות לגמרי הקשורות ושייכות לשינויים הפיזיולוגיים והתפקודיים המאפיינים תקופה זו של החיים. על רקע זה, התמודדות עם בעיות גופניות חריפות או כרוניות מעמיקה את הפגיעות הנפשית שכבר קיימת וגורמת למעגל סגור של תגובות, כפי שתואר".

 

השירות החדש של המרפאה הפסיכו-גריאטרית, הוא שירות ייחודי אשר מאפשר לאותם האנשים להכיר בשינויים שהתרחשו, להכיל אותם תוך כדי הגברת המוטיבציה לשיקום, ולהעניק לעצמם את התקווה הכה חשובה לניהול אורח החיים החדש.

 

השירות עצמו ניתן ללא תשלום, במסגרת המרפאה לבריאות הנפש במבוגרים של המרכז הרפואי הלל יפה, אך מותנה בהרשמה מראש לקבוצה. לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן לפנות בטלפון 04-6335931 או בדוא"ל: [email protected]

 

הקליקו למידע נוסף על הקבוצות >>

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד