הדר דף הבית בלי JCI

מומחים באנשים – עכשיו זה רשמי

מי אמר איכות ולא קיבל? המרכז הרפואי הלל יפה דורג בין שבעת בתי החולים שעמדו בכל מדדי האיכות שהציב משרד הבריאות עבור מערכות בריאות בישראל
28/06/2015

בשבוע החולף, במסגרת הצגת דו"ח דירוג של משרד הבריאות באשר למדדי איכות במערכות בריאות בישראל, זכה המרכז הרפואי הלל יפה להיכלל בין שבעת בתי החולים שעמדו בכל היעדים, ואף למעלה מזה.

 

ההצגה בדו"ח כללה ארבעה מדדים: 

  • ביצוע צנתור לבבי תוך 90 דקות מהכניסה לבית החולים – היעד הארצי היה 70%.
  • מתן המלצה לנטילת אספירין בשחרור לאחר אוטם בלב – היעד הארצי היה 95%.
  • ניתוח תוך 48 שעות – במקרים של שברים בצוואר הירך – היעד הארצי היה 80%.
  • מתן טיפול אנטיביוטי מניעתי לפני ניתוחי קולון (כריתת המעי הגס) ו/או רקטום אלקטיביים (שעה לפני ביצוע החתך) – היעד הארצי היה 85%. 

במדד האחרון, לא רק שעמד המרכז הרפואי הלל יפה בהצלחה, אלא אף הצטיין וקיבל את הציון 91%, עניין שצוין לשבח בדו"ח ובעת הצגת הממצאים בכנס ארצי שערך משרד הבריאות בשבוע החולף. בהתאם, בשני המדדים הראשונים זכה המרכז הרפואי הלל יפה בציונים 73% ו- 97% (כאמור, מעל המדד שהוגדר), ובמדד של ניתוח שבר בצוואר ירך – ב- 80%.

 

פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, מציין כי הוא שמח על כך שההשקעה של הצוותים המקצועיים ברמה היומיומית, תוך עמידה לא רק במדדי האיכות, אלא גם במשימות היום-יום התובעניות, נשאה פרי. "אני מאחל לנו עוד המשך עשייה פוריה ועמידה גם במדדים הנוספים ובאחרים, לשנים לבוא", סיכם. 

 

התוכנית הלאומית למדדי איכות בבתי חולים בישראל החלה לפעול בינואר 2013 וכוללת עד כה 14 מדדי איכות, כאשר בכל שנה מצטרפים כחמישה מדדים נוספים למבדק. מדובר בתוכנית שמטרתה ליצור שקיפות במערכות הבריאות בישראל, במסגרת הטיפול הרפואי הניתן לציבור.

 

 

הצטיינות במדדי משרד הבריאות. הלל יפה
 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד