הדר דף הבית בלי JCI

מפגש מסורתי נוסף למטופלי המכון הגסטרואנטרולוגי

המפגש השנתי שמארגן צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה של "הלל יפה" עבור החולים במחלות כרוניות של המעי נערך החודש, בהשתתפות תיאטרון פלייבק, שהפך את סיפורי המטופלים למחזה מרגש
16/11/2015

מטופלי המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה התרגלו בשנים האחרונות לקיומו של מפגש שנתי, המאגד בתוכו מידע באשר למחלות כרוניות של המעי – קרוהן וקוליטיס כיבית. מדובר במחלות שאיתן המטופלים נאלצים לחיות בתקופות של החמרה והטבה לסירוגין, אך ללא ביטחון לרפואה שלמה.

 

"אוכלוסיית המטופלים הללו", מסבירה פרופ' משנה יעל קופלמן, מנהלת המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה, "הינה אוכלוסייה שהצוות שלנו מיטיב להכיר באופן אישי. זאת בשל אופי מחלתם, הדורשת התייחסות ותמיכה לאורך זמן. מתוך כך נבנתה המסורת של המפגש הקבוצתי השנתי, שמטרתו יצירת פורום תמיכה וכלי להעברת עדכונים באשר למחלה. זהו עוד  ניסיון להקניית כלים נוספים להתמודדות עם מורכבותה. אנו מבקשים במפגש השנתי ליצור בעיקר אירוע חברתי עם תכנים שיגרמו לריגוש והנאה".

 

כאמור, גם השנה התקיים באודיטוריום בית החולים המפגש המסורתי, שאורגן על ידי צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה. המפגש, שזכה לתגובות אוהדות של המטופלים, נפתח בברכתה של פרופ' משנה קופלמן. ד"ר ברוך עובדיה, רופא בכיר ומרכז השירות למטופלי מחלות מעי דלקתיות כרוניות במכון, והאחות האחראית, סמדר נפרין, נתנו סקירה מקיפה על שירות המרפאה הכוללני עבור מטופלים אלה.

 

אחריהם נשאה דברים הגב' סילבי עומר, יו"ר העמותה לחולי קרוהן וקוליטיס, בנושא תמיכתה ותרומתה של העמותה ודרכים ליצירת קשר.

 

את המפגש חתם המופע "משחק החיים", מאת תיאטרון פלייבק. מדובר במופע ייחודי באמצעות אלתור (אימפרוביזציה), תוך שיתוף בין השחקנים לבין הקהל. המופע כלל מספר סיפורים של מטופלים מתנדבים מהקהל, שהומחזו לתמונות תיאטרון מדויקות ומרגשות.

 

 

צוות המכון לגסטרואנטרולוגיה. צילום: יצחק ברבי

 

 


תיאטרון פלייבק ב"משחק החיים". צילום: יצחק ברבי

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד