הדר דף הבית בלי JCI

כוויה בעין ואשפוז לבן 15 לאחר משחק במצביע לייזר

במחלקת העיניים של המרכז הרפואי הלל יפה מאושפז ילד כבן 15 מאחד מיישובי עמק חפר, אשר בעת משחק עם מצביע לייזר נכוותה עינו וראייתו אבדה באופן זמני
9/01/2017

הילד הגיע בלילה שבין שישי לשבת לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה. "התלונה המרכזית הייתה כי הילד רואה 'אדום' בעין ימין", מסביר ד"ר מארון ח'רייש, שהיה הרופא התורן במיון עיניים, קיבל את הנער ובדק אותו. "הוא סיפר כי שיחק עם חבריו במכשיר הפולט קרן לייזר בצבע ירוק. בשלב מסוים, המכשיר, שנקנה בחו"ל, כוון, כנראה, לעיניו. לדבריו, מאותו רגע התחילה ראייתו להיטשטש והוא ראה כתמים אדומים בעין ימין". הוריו מיהרו איתו לחדר המיון של המרכז הרפואי הלל יפה, שם נבדק באמצעות מכשור מיוחד. הבדיקות איששו את האבחנה כי קיים דימום וכן פגיעה במרכז הראייה, פגיעה שנגרמה כתוצאה מכוויה עקב שימוש במכשיר הלייזר.

 

הנער אושפז להשגחה ולהמשך בירור ובדיקות, וכן טופל בסטרואידים. במחלקת העיניים מקווים כי הדימום ייספג במהרה, ושהנזק הנגרם לעין אינו רב.

 

ד"ר ביאטריס טיאוסנו, מנהלת מחלקת העיניים של המרכז הרפואי הלל יפה: "טכנולוגיית לייזר הינה טכנולוגיה שהסיכון שבצידה הוא כוויות. חשיפה של העין לאור משולה לחשיפה מידית מהירה וקרובה לקרני שמש, והנזק בהתאם. גם אם דרגת הלייזר במכשיר אינה גבוהה, הרי שמפגש ישיר בין האור שמפיק מצביע לייזר לבין העין גורם לכוויות. ההמלצה שלי היא פשוט לא לעשות בזה שימוש – לא למשחק ולא לשום דבר אחר". 

 

 


מכשיר הלייזר שגרם לפגיעה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד