הדר דף הבית בלי JCI

"השלמה נשית"

במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה החל לאחרונה לפעול שירות חדש המציע טיפולים של הרפואה המשלימה כגון רפלקסולוגיה, דיקור ושיאצו לנשים המאושפזות – לפני לידה, במהלכה ולאחריה
30/04/2017

עיסוי להקלה על כאבים, דיקור לשם השראת לידה כשהמים ירדו אבל אין פתיחה, או רפלקסולוגיה בכדי לסייע ללידה שאינה מתקדמת – כל אלו הם דוגמאות קטנות לשירות החדש, הניתן על ידי מטפלות מוסמכות ברפואה משלימה במחלקת נשים ויולדות של המרכז הרפואי הלל יפה בחודש החולף.

 

השירות הוא פרי שיתוף פעולה של המחלקה עם המרפאה לרפואה משלימה של המרכז הרפואי הלל יפה, והוא ניתן ללא תשלום, לנשים המאושפזות ביחידה להריון בסיכון, לנשים הנמצאות בחדר הלידה, וכן לאחר הלידה – במחלקת יולדות.

 

"אנו מודעים לכך שלרפואה המשלימה יש אמצעים בכדי לסייע בתהליכי ההיריון והלידה", מסביר פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלקת נשים ויולדות. "המיילדות שלנו בחדר לידה עברו ועוברות הכשרות בחלק מהשיטות האלו מזה מספר שנים, לשם סיוע באמצעים טבעיים ככל הניתן ליולדת, אם כי לא תמיד יש זמן ליישמם בפועל. הכנסה של מטפלות ברפואה משלימה, המסייעות למיילדות שלנו, היא נהדרת ומהווה נדבך נוסף בשיפור השירות למטופלות". 

 

השירות ניתן, כאמור, על ידי מטפלות מנוסות בתחום הרפואה המשלימה המיילדותית, אשר עובדות בשיתוף פעולה מלא עם הצוות הרפואי והסיעודי במחלקה.

 

 

 


המטפלת דנית כץ-שטרן מעניקה טיפול רפלקסולוגי ליולדת בחדר הלידה 

איך זה עובד בפועל?

 

"אנחנו מגיעות לחדר לידה, למחלקת יולדות או ליחידה להיריון בסיכון ופונות לצוות בכדי לבדוק מה מצב היולדות. יחד, אנחנו מחליטות אם יש יולדת שנוכל לסייע לה", מסבירה דנית כץ-שטרן, אחת משתי המטפלות במסגרת השירות החדש, ומי שאחראית לתוכנית "בראשית" במרפאה לרפואה משלימה של הלל יפה, מזה מספר שנים. "בהתאם להחלטה או לבקשת הצוות, אנחנו ניגשות לאותה אישה, מוודאות שהיא מעוניינת שנסייע, ומבצעות טיפול שיתאים למצבה – סיוע להקלה בכאב, דיקור בנקודות בגוף שמסייעות להשראת לידה וכיוצא בזה".

 

בין הטיפולים המוצעים במסגרת השירות החדש: רפלקסולוגיה, עיסוי, דיקור סיני, שיאצו ועוד.  נכון להיום, השירות ניתן ארבעה ימים בשבוע ובשעות הבוקר בלבד, בתקווה שבהמשך ניתן יהיה לעבותו.

 

"מדובר בשיתוף פעולה מבורך", מציינים ד"ר חיים דוד, מנהל חדר הלידה, ואורלי בסיס, האחות האחראית בחדר הלידה. "כבר עכשיו אנחנו מקבלים תגובות נהדרות מהיולדות, בני משפחותיהן ומהצוות המטפל".

 

עוד על השירות החדש »

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד