הדר דף הבית בלי JCI

משפחת "הלל יפה" - באהבה!

הם עובדים באותו מקום עבודה, ומה שמחבר אותם זה המשפחה, אבל גם האהבה למקצוע. שלושה צמדים בפרויקט שמשלב את חג האהבה ויום המשפחה, ששניהם, באופן עוקב, חלים השבוע
13/02/2018

 

"יש לנו יחידה רפואית קטנה בבית" 

 

ד"ר מורן אבו מוך וד"ר סייף אבו מוך – אב ובת. גרים בבאקה אל גרביה.

 

ד"ר סייף אבו מוך הוא מנהל היחידה לכבד במחלקה פנימית ב', עובד במרכז הרפואי הלל יפה מאז שנת 1983. התחיל בהלל יפה כסטאז'ר, המשיך להתמחות פנימית ואחר כך שימש כרופא בכיר. בתו, ד"ר מורן אבו מוך, מתמחה בשנתיים האחרונות ברפואת ילדים במחלקת הילדים של הלל יפה. 

 

הרפואה היא כנראה הכרח במשפחה, כי מתוך חמישה בני המשפחה הגרעינית – ארבעה עוסקים בתחומי הרפואה. ד"ר סייף אבו מוך: "אשתי אחות, ושלוש מארבע בנותיי רופאות. אני מודה שמדובר במקצוע תובעני, ואני לא בטוח שממש עודדתי אותן לזה, אבל זה מה שהן ראו בבית, אז אולי לא הייתה להן ממש ברירה מבחינתן", הוא מסכם בחיוך.

 

 

"גאים בזה שיש דור המשך במקצוע הסיעוד"

 

אורלי בסיס ושני בסיס – אם ובת. גרות ביישוב חופית.

 

אורלי בסיס היא אחות אחראית בחדר הלידה, במחלקת נשים ויולדות. עובדת בהלל יפה, כבר 30 שנה. בתה, שני בסיס, אחות במחלקה לרפואה דחופה של בית החולים (חדר המיון), מאז אוקטובר האחרון.

 

"אין גאה ממני על כך שהיא בחרה לעסוק במקצוע שלי, מקצוע הסיעוד", מציינת אורלי בסיס בגאווה גלויה. "יש למי להוריש את כל הידע שלי, ומי יודע, אולי בסוף היא תהיה גם אחות חדר לידה, למרות שכרגע היא בחרה להיות אחות חדר מיון, עבודה תובענית ומורכבת ביותר".

 
 

"בסוף יהיו במשפחה שני מומחים באורתופדיית גב"

 

ד"ר אייל ברבלק וד"ר רפאל ברבלק – אחים. גרים באבן יהודה.

 

ד"ר אייל ברבלק הוא מנהל היחידה לעמוד שדרה וגב במערך האורתופדי של המרכז הרפואי הלל יפה מזה כשלוש שנים, "נחת" למרכז הרפואי הלל יפה ישירות מאנגליה, שם עבד מספר שנים. אחיו, ד"ר רפאל ברבלק, מסיים בימים אלה את תקופת הסטאז', אותה עשה בשנה החולפת בהלל יפה. מכיוון שהוא רוצה ללכת בעקבות אחיו לתחום של אורתופדיית גב, את ההתמחות הוא חייב לעשות בבית חולים אחר.

 

ד"ר אייל ברבלק: "יש בינינו הפרש של תשע שנים ואני גאה לומר שאמנם לא שכנעתי אותו ללכת ללמוד רפואה ולעסוק בזה, אבל מהרגע שהבחירה נעשתה, אני זה שאמר לו שילך להיות אורתופד".

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד