הדר דף הבית בלי JCI

מגנטים נשלפו מקיבתה של פעוטה מחדרה

בת שנתיים וחצי מחדרה בלעה צבר מגנטים והובלה למיון ילדים של "הלל יפה", שם נשלפו המגנטים תוך כשעה בתהליך אנדוסקופיה בהרדמה מלאה
25/12/2018

שבוצעה במכון הגסטרואנטרולוגי בתהליך של אנדוסקופיה, תחת הרדמה מלאה, נשלפו המגנטים, לפני שנגרם נזק משמעותי.

 

"זו לא הפעם הראשונה שנתקלים אצלנו במשחק הזה של המגנטים", מסבירה ד"ר אורלי אישך אדיב, מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, שנקראה בדחיפות לחדר המיון ביום שישי האחרון וביצעה את הפעולה לשליפת המגנטים. "מדובר במשחק פופולארי לילדים, אך עבור תינוקות ופעוטות עלול להיות הרסני, משום שהללו נוטים להכניס לפה צעצועים ומשחקים, כפי שקרה לפעוטה בה טיפלנו".

 

ד"ר אישך שיבחה את הרופאה בחדר מיון ילדים, ד"ר מורן אבו מוך, שהייתה ערה לדחיפות הפעולה, הודיעה לד"ר אישך וגייסה באופן מידי אחות מהמכון הגסטרואנטרולוגי ומרדים. מהירות תגובת חברי הצוות הביאה לכך שהמגנטים עדיין נכחו בקיבה ונשלפו תוך כשעה מזמן הגעת הפעוטה לחדר המיון.

 

"כל דקה במצב שכזה קריטית, כי הנטייה של מגנטים היא להידבק זה לזה דרך דופן המעי, במידה שהיו מתקדמים מהקיבה", מסבירה ד"ר אישך, "מלבד סכנת חנק, הסכנה, במיוחד במקרה הנוכחי הייתה שייווצר חור במעי של הפעוטה, ובעקבותיו תחלואה קשה ומסוכנת", היא מסכמת.

 

כאמור, המגנטים נשלפו כיחידה אחת, והפעוטה, שהושארה להשגחה כיממה, שוחררה לביתה ביום המחרת בבריאות תקינה.

 

 


ד"ר אישך אדיב מצביעה על מיקום המגנטים בצילום הרנטגן

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד