הדר דף הבית בלי JCI

במרכז הרפואי הלל יפה ציינו את היום השנתי למאבק באלימות נגד נשים

20/12/2010

"כל מצב שבו אישה מרגישה לא נוח במקום עבודתה רק בשל היותה אישה עלול להיות בעייתי ורצוי שלא לעבור עליו לסדר היום", כך על פי ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים ויו"ר הוועדה למניעת אלימות של המרכז הרפואי הלל יפה, שפתחה את יום העיון שנערך ב-15 בדצמבר 2010 במרכז הרפואי הלל יפה, ויוחד לנושא הטרדה מינית וכן לנושא אלימות כלפי נשים. עוד הזכירה ד"ר קליין, כי למרות שבשנת 2010 נרשמה ירידה במספר התלונות של נשים באשר לאלימות, הרי שאין מדובר בתופעה בירידה. ד"ר קליין צינה את פעילות הוועדה למניעת אלימות של "הלל יפה" והזמינה את כל מי שנתקל במקרה של אלימות בבית החולים לפנות לוועדה במידת הצורך.

 

בהמשך יום העיון הועברו שלוש הרצאות שיוחדו לנושאים שלעיל. ההרצאה הראשונה הועברה על ידי גב' איילת גרוזניק- כתב, העוסקת בתחום קידום מעמד האישה, שדיברה על מעמדן של נשים במדינת ישראל ובזרמים השונים של תנועת הפמיניזם המטפלים במעמד האישה ואופן טיפולם. ההרצאה השנייה הועברה על ידי עו"ד טלילה שחל-רוזנפלד, הממונה על קידום ושילוב נשים בשירות המדינה, שפירטה בפני הנוכחים מה נחשבת הטרדה מינית ומה הכלים לטיפול בה. ההרצאה השלישית, שהועברה על ידי הגב' דלית אשורי, מנהלת מקלט לנשים מוכות, דיברה על דרכי הטיפול בנשים השוהות במקלט לנשים מוכות.

 

מן הראוי לציין, כי במרכז הרפואי הלל יפה מקפידים לערוך מידי שנה יום מודעות לנושא האלימות כלפי נשים ואלימות במשפחה בכלל. מלבד פעילות הוועדה למניעת אלימות, קיים גם מענה בתחום מעמד האישה, שעליו ממונה ענת ברעם, מי שארגנה את יום העיון הנוכחי. במהלך המפגש, הדגישו ד"ר קליין וחברי הוועדה, את החשיבות שיש באיתור מקרים של אלימות במשפחה במסגרת אשפוזית ו/או טיפולית, וכן את הדרכים שבהן ניתן לפנות לכל אחד מהגורמים העוסקים בנושא לשם מתן ייעוץ או תלונה.

 


חברות הוועדה למניעת אלימות ומשתתפות יום העיון

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד