תת אתר נשים

תהליך הקבלה ללידה

מיון חדר הלידה פועל 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה, ומיועד לתת מענה לכל בעיה המתעוררת במהלך ההיריון. המלצתנו היא כי בכל פנייה לחדר המיון,ובמיוחד בעת ההגעה ללידה,יש להביא את כרטיס מעקב ההיריון וכן את בדיקות המעקב השונות אותן ביצעת במהלך ההיריון.

במיון יולדות צוות מיילדות ורופאים מיומן.

בחדר המיון תיערכנה בדיקות שונות על ידי צוות סיעודי ורפואי מיומן, שמטרתן הערכת מצב האם והעובר והערכת רמת מוכנותה לקראת הלידה.

 


עם הגיעך לחדר הלידה ייפתח לך גיליון מיון בחדר המיון של מחלקתנו. בחדר המיון ישנן מספר עמדות לטיפול ביולדת. בכל עמדה מוניטור אלקטרוני ומכשיר אולטרה-סאונד. מיילדת תקבל אותך מיד עם הגיעך. במסגרת המיון תבצעי בדיקת שתן, בדיקת ניטור עוברי, מדידת סימנים חיוניים ובדיקה וגינלית לפי הצורך על ידי מיילדת. בהמשך תיבדקי על ידי רופא בדיקה פיזיקלית ובדיקת אולטרה-סאונד, בדיקות דם ובדיקות נוספות לפי הצורך. בתום ההערכה הרפואית יוחלט אם את משתחררת לביתך, מתקבלת לאשפוז ביחידת אם ועובר או מתקבלת לחדר לידה.

יולדת המגיעה לחדר לידה במצב של לידה פעילה

יולדת המגיעה לחדר לידה במצב של לידה פעילה תעבור תהליך קבלה מסודר ומהיר, הכולל, על פי בחירתה ובהתאם לשיקולים רפואיים, מספר דברים:

  • חוקן (על פי בחירתה) חוקן עשוי לשפר את תחושת היולדת, מידת הנוחות וההיגיינה במהלך הלידה.
  • מקלחת - על פי רצון היולדת.
  • החלפת ביגוד לחלוקי לידה.

לאחר מכן תיכנס היולדת לחדר לידה פרטי, כאשר בן זוגה יוזמן להצטרף אליה ולקחת חלק בלידה. בנוסף, תוכל לבחור במלווה נוסף עפ"י רצונה.

 

מתי כדאי לפנות לחדר המיון?

לחדר המיון ניתן לפנות בכל בעיה או ספק המתעוררים במהלך ההיריון. עם זאת, חשוב להכיר מספר סימנים המרמזים על פנייה יזומה שכזו:

  • צירים - צירים המופעים בפרקי זמן קבועים למשך שעה-שעתיים.
  • דימום - כל מקרה של דימום מחייב פנייה מיידית לבדיקה במיון יולדות.
  • ירידת מים או חשד לירידת מים.
  • הפחתה או האטה בתנועות עובר למשך מספר שעות.
  • סימנים להופעת רעלת הריון או הפרעות כלליות, המתבטאים בתופעות כגון: כאבי ראש, כאבים בבטן העליונה, טשטוש ראייה, ירידת לחץ דם, חום, הרגשה כללית רעה.

את מוזמנת להתייעץ עימנו בטלפון 04-7744356/7 בכל בעיה או שאלה שמתעוררת.

 
הדפס
נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד