תת אתר נשים

התרגשות כפולה

אסיל וויויאן מסארווה, אחיות מבאקה אל גרבייה, הגיעו יחד לחדר מיון יולדות של הלל יפה ויילדו בהפרש של חמש שעות בלבד זו מזו. צוות מחלקת יולדות הפתיע אותן ושיכן אותן בחדר משותף להתאוששות
15/03/2023

האחיות אסיל וויויאן מסארווה מתגוררות אחת ליד השנייה בבאקה אל גרבייה. ויויאן (28) נכנסה להריון ולאחר כחודש גם אחותה הגדולה אסיל (29). במוצאי שבת האחרון הגיעו האחיות השתיים יחד לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה. אסיל הייתה בתחילת שבוע 36 להריונה וסבלה מנפיחות ברגליים. כשנבדקה על ידי ד"ר דנית טרשנדגן, רופאה מתמחה באגף נשים ויולדות ב"הלל יפה", התברר כי היא נמצאת בפתיחה של שלושה סנטימטרים, עם צירים, על אף שלא הרגישה דבר. כמו כן, העובר שבבטנה היה במנח עכוז והיא הועברה לניתוח קיסרי דחוף אחרי שהתקדמה בפתיחה. אחריה נכנסה אחותה ויויאן לבדיקה אצל ד"ר טרשנדגן. ויויאן הגיעה לביקורת כשהיא בשבוע 40 להריון. גם היא, כמו אחותה, הייתה עם פתיחה של 2.5 ס"מ, בלי שחשה שום כאב. ד"ר טרשנדגן הסבירה לה כי היא יכולה לקבל זירוז ולהתקדם ללידה.

 

בשעה 23:00 באותו הלילה ילדה אסיל בניתוח קיסרי חירום תינוק במשקל 2.600 ק"ג, שהועבר להמשך טיפול בפגייה. את הניתוח ביצעו ד"ר ראויה חוסיין ערו, רופאה בכירה באגף נשים ויולדות, יחד עם ד"ר טרשנדגן והמיילדת הניה גואטה.

 

בינתיים, התקדמה ויויאן בלידה ובשעה 4:30 לפנות בוקר ילדה בת בלידה רגילה במשקל של 3.200 ק"ג, בסיוע המיילדת אירה לינצקי. שתי האחיות הועברו למחלקת יולדות להתאוששות, כאשר צוות המחלקה הפתיע אותן וארגן להן חדר משותף.

 

כשהן שוכבות זו לצד זו, הודו לצוות על הטיפול המקצועי והמסור: "אמנם הלידות לא היו קלות, אבל בזכות הצוות הנפלא והמקצועי עברנו אותן בהצלחה ועכשיו אנו מרגישות טוב. לא תארנו לעצמנו שנלד יחד ונחלוק את אותו החדר במחלקה, ואין דבר יותר מרגש מזה. זה מרגיש ממש כמו פעם, כשהיינו ילדות", מציינות השתיים.

 


מימין לשמאל: המיילדת הניה גואטה, האחיות מסארווה עם התינוקות וד"ר דנית טרשנדגן במחלקת יולדות של הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש?"

נשים - הפריה חוץ גופית
נשים - לידה טבעית
נשים - מרפאות חוץ
נשים - רצפת אגן
נשים - מעבדת מחקר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד