"מה שרואים מכאן"

במרכז הרפואי הלל יפה חנכו תערוכת צילומים ייחודית שכולה פרי תוצרי צילום של ילדים שאושפזו בשנה החולפת במחלקת הילדים של בית החולים. "הצילום במצלמות רגילות איפשר לילדים חקירה מסוג אחר והתוצרים מרהיבים"
18/06/2023

הפרויקט נעשה בהובלת דרור כץ, מורה לצילום העוסק בתחום הפוטו-תרפטיה, ותחת המטרייה של המרכז החינוכי הפועל במחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה, בניהולה של עופרה אברג'יל. מדובר בפרויקט שבו ילדים שאושפזו במחלקה קיבלו לידיהם מצלמות סטילס, ולאחר הסבר ולימוד של תורת הצילום וההתבוננות יצאו לצלם אובייקטים שונים בסביבת האשפוז. בתוצרי הפרויקט יוכלו מבקרים ומטופלים לפגוש במסדרונות בית החולים, תחת הכותרת "מה שרואים מכאן", זאת לאחר טקס חנוכה, שהתקיים בשבוע החולף בנוכחות הנהלת המרכז הרפואי, הנהלת המחלקה וצוותה, צוות המרכז החינוכי ועוד.

 

הצילומים בתערוכה הם של עצמים ואובייקטים שונים במחלקה ובסביבת האשפוז, שצולמו מנקודת מבט אחרת, מה שמאתגר את הצופים בתמונה לנחש מה מצולם. בכדי להקל, צורפה התשובה בחלק העליון של הצילום כקוד QR לסריקה על ידי המתבוננים.

 


תערוכת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה - סורקים בכדי להבין מה צולם

 

"מדהים היה לראות את הילדים שעסקו בפרויקט מגלים עולם חדש של התבוננות", מסביר דרור כץ, "הצילום במצלמות 'רגילות' ולא במצלמות של הנייד, איפשר להם חקירה מסוג אחר, והתוצרים מרהיבים".

 

מנהלת אגף הילדים ד"ר עדי קליין: "הפעילות של המרכז החינוכי במסגרת המחלקה מאפשרת לילדים הפוגה חשובה, אשר פעמים רבות מסייעת להקל על חווית האשפוז והחולי שעשויה להיות מורכבת פיזית ונפשית – לילד/ה ולהורים".

 

יצוין כי במסגרת המרכז החינוכי במחלקת הילדים מקיימים פעילויות לימודיות שונות לילדים המאושפזים המאפשרות להם התנסויות חקירה ולימוד ייחודיות, המתאימות לתקופת האשפוז. במרכז החינוכי ניתנים שירותי חינוך וטיפול מיטביים על ידי צוות רב תחומי מטעם משרד החינוך.

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד