צוות הלל יפה: במקום הנכון ובזמן הנכון

סיון עומרי בן ה-16 חווה עילפון בתוך המים בבריכה וטבע. פעולת זיהוי זריזה של המצילה ופעולת החייאה שהעניקה לו מימי גלמן, תושבת הקיבוץ ואחות אחראית מחלקת נשים במרכז הרפואי הלל יפה – הצילו את חייו
24/07/2023

זה התחיל כבילוי שגרתי בבריכה עם חברים, שבמהלכו התאמן סיון עומרי בן ה-16 בצלילה יחד עם חבריו, ונגמר במחלקה לטיפול נמרץ כללי של המרכז הרפואי הלל יפה, כשהוא מונשם ומורדם. סיון, ספורטאי בכל הווייתו, מתאמן לאחרונה בתחום הצלילה החופשית. כך עשה בעת בילוי עם חבריו, ובשלב מסוים חווה עילפון, תופעה ידועה בספרות באשר לצלילה במים רדודים, איבד את הכרתו, ושקע לקרקעית הבריכה. המצילה בבריכה הבחינה כי הוא אינו עולה לפני המים זמן ארוך מדי, ומיד קפצה ומשתה אותו החוצה. בו בזמן, במקרה לחלוטין, הגיעה לבריכה מימי גלמן, אחות אחראית מחלקת נשים של המרכז הרפואי הלל יפה ותושבת המקום. כשראתה שמושים מישהו מהמים, מיהרה למקום והחלה לבצע פעולות החייאה. במקביל, הוזעק אמבולנס, וסיון הועבר בדחיפות לחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה.

 

בחדר המיון המתינו לסיון מנהלת המיון ד"ר נעמה קוצ'ינסקי וצוותה, וד"ר קובי דסקל,רופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ כללי. אלה העניקו לו טיפול ראשוני, שבסיומו הועבר סיון כשהוא מונשם ומורדם למחלקה לטיפול נמרץ כללי של הלל יפה.

 


סיון עומרי במחלקת הילדים של הלל יפה. לצדו האחות מימי גלמן, שביצעה את ההחייאה, והוריו מיטל ואלון

 

מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי ד"ר בוריס איסקוביץ, מספר: "קיבלנו את סיוון במצב קשה לאחר שייצבו אותו בחדר המיון, והמשכנו טיפול, כמקובל במקרים אלו. לשמחתנו הוא הגיב היטב לטיפול והיום כבר הועבר להמשך טיפול במחלקת ילדים, כשהוא ערני ובמצב טוב. העובדה שההחייאה נעשתה במהירות, ושכל שרשרת הטיפול הייתה נכונה וזריזה – תמיד קריטית במצבים כגון אלו".

 

מימי גלמן מתארת: "הגעתי לבריכה במקרה, כשהורדתי את ביתי בקרבת מקום. תוך דקות מצאתי את עצמי מבצעת החייאה לנער שאני מכירה את משפחתו היטב. אני שמחה שזה נגמר כך ומאחלת לסיון בריאות שלמה. בבית החולים אנחנו עוברים כל העת סדנאות החייאה. המקרה של סיון עומרי הוכיח את ערכן ואת חשיבותן גם מחוץ לכותלי בית החולים".

 

מיטל אמו של סיון: "סיון ילד חזק וחכם, ספורטאי, ששוחה, צולל וגולש בים. נער אחראי שמקפיד על כל כלל בטיחות. העובדה שקיבל טיפול מיטבי מהרגע שאירע האירוע החריג הייתה חשובה בכל הקשור להתאוששות המהירה שלו. הצוות כאן עשה הכול בשביל להציל את הבן שלי, באופן שקשה לתאר. כל מומחה, כל טכנולוגיה וכל תרופה שנדרשה – נתנו לו הכול במסירות שאהיה אסירת תודה עליה לנצח. אני מודה למימי, לצוות במיון ילדים, לצוות בטיפול נמרץ כללי ולכל מי שהייתה לו יד בכך שהילד שלי בסדר".

 

סיון עומרי מאושפז כעת להמשך טיפול והשגחה במחלקת ילדים, בתקווה שישוחרר לביתו בימים הקרובים.

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד