להמריא מעל הכאבים

11/03/2024

בטבורה של מחלקת הילדים של המרכז הרפואי הלל יפה עומד חרטום מטוס שמזגוגיתו הקדמית נשקף תא טייס. כשנכנסים לתא הטייס, מבחינים בלוגו של המרכז הרפואי הלל יפה, אליו התווספו כנפיים והכיתוב "טייסת 325". המבנה הלא שגרתי הזה בתוך מחלקת אשפוז הוא פרי מיזם אליו שותפים לא מעט אנשים, שחברו כולם על מנת להסב הנאה והקלה על זמן האשפוז (והכאבים) של הילדים המאושפזים במחלקת הילדים של הלל יפה.

 

לטקס החנוכה הרשמי שהתקיים היום במחלקת הילדים של הלל יפה, הגיעו כל מי שנתנו יד לפרויקט מיוחד זה: יו"ר עמותת הידידים של הלל יפה מר משה מורג, מלווה במנהל בית החולים ד"ר מיקי דודקביץ, המנהל האדמיניסטרטיבי מר רפי קורן, מנכ"ל תאגיד הבריאות ד"ר אמנון בן משה, מנהלת אגף ילדים ד"ר עדי קליין, ומי שייסד את עמותת "טייסת 325", שגם מפעילה, בסיוע מתנדבים, את הסימולטור במחלקה, מר יניב קלעי. אליהם הצטרפו מי שתרמו משאבים שונים לפרויקט: מר משה בר יהודה, נציגי התעשייה האווירית, וכן מי שהיה אחראי לבינוי בפועל מהנדס בית החולים אינג' רונן אדרי.

 

כאמור, הסימולטור במחלקת הילדים מופעל על ידי מתנדבי עמותת "טיסת 325" על שם הרצל שי קלעי ז"ל, אביו של יניב, שנהרג בעת שירותו הצבאי. הפרויקט קיים במספר מחלקות ילדים בבתי חולים בארץ, ומשווה למחלקה מראה יוצא דופן לכל מי שנכנס בשעריה, אך יותר מכך, מאפשר לילדים הפגת מתחים ואף הקלה על כאב בעת האשפוז.

 

 
חרטום המטוס בטבורה של מחלקת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה
 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד