אלמה חזרה לעמוד

אבחון מדויק במחלקת ילדים של הלל יפה וטיפול מתאים אפשר לאלמה בת השלוש לחזור לעמוד על רגליה וללכת לאחר כשלושה שבועות שבהם סבלה מכאבים
9/02/2022

עבור סוהא ומוחמד אגבריה מאום אל פאחם היו אלה ימים קשים ביותר, אותם, כנראה, לא ישכחו לעולם. בתם הקטנה אלמה, בת השלוש, התלוננה על כאבים ברגליים, לא ישנה בלילות והגיעה עד לכדי מצב שלא יכלה לעמוד על הרגליים. קודם לכן סבלה אלמה ממחלת שלשולים, שבדיעבד, גרמה להתפתחות של תסמונת גיליאן ברה.

 

"מדובר במחלה נוירולוגית שמתפתחת לרוב לאחר מחלה זיהומית, כאשר מערכת החיסון של הגוף תוקפת חלקים של מערכת העצבים ועלולה לגרום לשיתוק הדרגתי. לרוב הסימפטומים הם כאב, תחושת נימול, חולשת שרירים הולכת ומתקדמת, שמחריפה עם הזמן, תחילה בכפות הרגליים ומשם מתפשטת לרגליים, עד כדי מצב של חוסר יכולת ללכת", מסבירה מנהלת אגף ילדים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר עדי קליין.

 

ההורים מספרים כי במשך שלושה שבועות התרוצצו בין רופאים, ואף אחד מהם לא בדק לעומק ולא אבחן מה קרה לבתם, עד שהגיעו למנהל המכון להתפתחות הילד בהלל יפה פרופ' מוחמד מחאג'נה, שמיד הפנה אותם לחדר מיון ילדים בבית החולים.

 


אלמה ואביה ובמחלקת ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה

 

"זוהי פעם ראשונה שהילדה שלנו מתלוננת על כאבים כה עזים. עברנו ימים ולילות קשים, ללא שינה, כאשר הילדה לא הפסיקה לבכות מכאבים ולא הצליחה לעמוד על הרגליים. ייתכן כי אם היינו מתעכבים עוד כמה ימים, השיתוק יכול היה להחמיר עוד יותר", ציינה האם סוהא.

 

עם הגעתה למרכז הרפואי הלל יפה עברה אלמה סדרת בדיקות מקיפה ולמחרת קבלתה עברה בדיקת MRI, שאבחנה את מצבה. היא קיבלה טיפול רפואי ולאחר כמה ימים חזרה ללכת. כעת צפויה לעבור טיפולי פיזיותרפיה לשיפור היציבה וההליכה.

 

"אני שמחה שסוף סוף הצליחו לגלות מה יש לילדה. המסר שלי לכל ההורים: תקשיבו ללב שלכם. אם אתם מרגישים שמשהו לא כשורה, לכו לעוד ייעוץ. למזלנו, הגענו להלל יפה בזמן ולאחר טיפול מתאים הילדה שלי חזרה לעמוד על הרגליים", סיכמה סוהא.

 

אלמה עדיין מאושפזת במחלקת ילדים של הלל יפה וצפויה להשתחרר בקרוב לביתה ולהמשיך בטיפולי הפיזיותרפיה עד שתחזור לעצמה.

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד