בן 17 שהוכש על ידי נחש טופל בהלל יפה

נדב קרבי בן ה-17 מקיסריה הוכש על ידי נחש בעת שבילה עם חבריו. בזכות פינוי מהיר של מד"א וטיפול מציל חיים שקיבל במלר"ד ילדים הוטב מצבו והוא אושפז להשגחה במחלקה
5/06/2023

נדב קרבי בן ה-17, תושב קיסריה, התקבל אמש בחדר מיון ילדים של המרכז הרפואי הלל יפה כשהוא סובל מקוצר נשימה וירידה במדדים. הוא פונה על יד אמבולנס מד"א שהזעיקו הוריו לאחר שהודיע להם שהוכש על ידי נחש בזמן ששהה עם חבריו ליד מגרשי הטניס בקיסריה.

 

חבריו שהיו עמו בעת ההכשה הספיקו לצלם את הנחש, שלחו את התמונה להוריו, ואלה הראו את התמונה לצוות מד"א. האחרונים דיווחו על הגעתו של נדב לחדר המיון של הלל יפה, שם הוא התקבל על ידי מנהלת מלר"ד ילדים ד"ר נעמה קוצי'נסקי-כהן וצוות המיון, וקיבל טיפול מהיר ומציל חיים, שכלל, בין היתר, סרום ייעודי למצבים אלו.

 

בתום הטיפול בחדר המיון אושפז נדב להשגחה והמשך טיפול במחלקה לטיפול נמרץ כללי, כשהוא בהכרה ובמצב טוב. ד"ר יעקב דסקל, רופא בכיר במחלקה, שטיפל בו בהמשך הלילה, מסביר כי הטיפול המהיר היה, ללא ספק, יעיל ומציל חיים. זאת גם הסיבה לכך שנדב מוגדר כעת במצב קל, בהכרה ומציג מדדים טובים. בהמשך היום צפוי נדב לעבור להשגחה במחלקת ילדים.

 


נדב ואמו בחדר האשפוז בהלל יפה

 

ד"ר דסקל וד"ר קוצי'נסקי-כהן מבקשים להזהיר את הציבור הרחב מהעונה החמה ומאחד ההיבטים הנפוצים שלה – הנחשים שיוצאים החוצה: "במידה שאתם יוצאים לטיול, הקפידו להצטייד בנעליים סגורות וגבוהות", הם מבקשים. "כמו כן, חשוב מאוד שאם הבנתם שהוכשתם על יד נחש – יש להזעיק עזרה במהירות ולהשתדל להיות במנוחה עד להגעת הפינוי הרפואי, על מנת שהארס לא יתפשט במהירות בגוף. אין לשים קרח על אזור ההכשה או לנסות להוציא עצמאית את הארס".

 

לדברים אלו מצטרפת נירית, אמו של נדב: "נדב רץ מהר הביתה לאחר שהבין שהוכש על ידי נחש. לצערנו, הוא היה יחף והוכש ברגלו. הוא החל להקיא והתקשרנו מיד למד"א. הם חיכו לנו בדרך ויחד הגענו לבית חולים הלל יפה, שם כבר חיכה לנו צוות המיון. חשוב לי שהציבור ידע כי במצבים כאלו יש להזעיק מידית את מד"א והם במקביל יוצרים קשר עם בית החולים. לשמחתנו, נדב קיבל טיפול מצוין ומרגיש טוב. אני מודה לצוות מד"א ולצוות בהלל יפה על הטיפול המהיר והמסור".

 
הדפס

עוד במה חדש

הלל יפה אונליין צד ילדים
מרפאות ושירותים - ילדים
מלר"ד ילדים
מרכז חינוכי - ילדים
עבור לתוכן העמוד