הדר דף הבית בלי JCI

קטרקט

קטרקט היא מחלה של העין המתבטאת בעכירות של עדשת העין. עכירות זו יכולה לגרום לירידה בחדות הראייה או באיכותה – סנוור או טשטוש. הגורם העיקרי להיווצרות הקטרקט הינו ההזדקנות הטבעית של העדשה. גורמים נוספים עשויים להיות חבלה לעין, מחלת עיניים מולדת או נרכשת ותרופות שונות. 

בשלבים הראשוניים, הקטרקט עשוי להתבטא בשינוי במספר המשקפיים בלבד. בהמשך, תיתכן ירידה בראייה שלא ניתנת לטיפול על ידי משקפיים. כיום, אין דרך למנוע או לטפל בקטרקט באמצעות תרופות והאפשרות היחידה לטיפול בקטרקט הינה הסרתו באמצעות ניתוח.

ניתוח קטרקט הינו ניתוח העיניים השכיח ביותר המבוצע כיום. במסגרת הניתוח, מוציאים את העדשה העכורה מהעין ומחליפים אותה בעדשה סינתטית שקופה. העדשה המושתלת אינה נראית מבחוץ, אינה מורגשת על ידי המנותח ואינה פוגעת בעין. לרוב, הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית על ידי טיפות או זריקה, כאשר המטופל נשאר ער במהלך הניתוח, שומע את המתרחש, מרגיש את הניתוח, אך לא חש בכאבים. ברוב המקרים אין צורך באשפוז ללילה – הניתוח מתבצע באופן אמבולטורי והמטופל חוזר הביתה בתומו. הניתוח מבוצע תוך שימוש במכשיר ייחודי בשיטת אולטרה-סאונד לפירוק הירוד.

בנוסף, במחלקה ציוד מתקדם לחישוב העדשה המושתלת בזמן הניתוח, כך שבמסגרת הניתוח יכול גם להתבצע תיקון הראייה והתאמת הרפרקציה (תשבורת העדשה) לצרכי הראייה של המטופל.

 

לפנייה למרפאות ולקביעת תור למרפאה או לניתוח:

מזכירה ואחראית קביעת תאריכי ניתוחים - ניני בר יעקב - 04-7744499, פקס 04-7744626

מרפאה - 04-7744297 . מענה טלפוני אנושי יינתן בין השעות 13:00 – 15:00 בימים א' עד ה'. בשאר המקרים, ניתן להשאיר הודעה במענה הקולי לחזרה.

זימון תורים - 04-7744458/528

דוא"ל: [email protected]

 

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד