הדר דף הבית בלי JCI

בדיקה פשוטה ומהירה לאיתור חיידק ההליקובקטר פילורי

 

המכון לגסטרואנטרולוגיה של המרכז הרפואי הלל יפה מציע בדיקה חדשה, יעילה ומהירה לאיתור חיידק ההליקובקטר פילורי, אחד החיידקים השכיחים ביותר בקיבת האדם, שעלול לגרום לנזק לא מועט במערכת העיכול ובכלל.

 

חיידק ההליקובקטר פילורי ידוע ביכולתו לשרוד בסביבה החומצית של קיבת האדם. שכיחותו עולה עם הגיל, ומקובל לחשוב כי בארצות מפותחות שיעור האנשים אשר נושאים בקיבתם את החיידק מגיע לכדי 40% ויותר. בארצות מתפתחות, שיעור זה אף גבוה מכך. דרך ההדבקה אינה ברורה לחלוטין, ייתכן שהיא קשורה להיגיינה לקויה או שהחיידק עובר מאדם לאדם דרך הרוק או הצואה. רוב האנשים אשר נושאים את החיידק בקיבתם לא יפתחו תסמינים.

 

עד כה אובחן החיידק בבדיקת גסטרוסקופיה בגישה פולשנית או באמצעות בדיקת דם או צואה, שתיהן מוגבלות ביכולת האבחון שלהן. כעת מתאפשר ללוקים בתסמיני החיידק לעבור תבחין נשיפה, שבו התוצאות מתקבלות תוך 15-20 דקות בלבד.

 

הבדיקה מתבצעת במכון לגסטרואנטרולוגיה, אליה מגיע הנבדק לאחר שהוא בצום של שעה אחת בלבד. הנבדק מתבקש לשתות כוס של משקה מעט חמצמץ (בשל נוכחות חומר ייעודי אשר חיוני לבדיקה). לאחר מכן הנבדק יושב ומחברים לו צינוריות פלסטיק זעירות אשר מונחות בפתחי הנחיריים, דרכן מתבצע הניטור של הגזים הננשפים מהריאות. בתום 15 עד 20 דקות מתקבל גרף עם תוצאת התבחין (נוכחות או היעדר נוכחות הליקובקטר פילורי).

 

במידה שאכן התגלתה נוכחות של החיידק, הטיפול בו כולל שילוב של מספר סוגי אנטיביוטיקה יחד עם תרופות להורדת חומציות הקיבה. טיפול זה נמשך לרוב בין שבוע לשבועיים.   

 

הבדיקה ניתנת לביצוע בצירוף טופס הפניה מהרופא המטפל, וכן טופס הסכמה של המבטח הרפואי/ קופת חולים (טופס 17).

 

למידע נוסף ולקביעת תור לביצוע הבדיקה, ניתן ליצור קשר בטלפון שמספרו: 04-7744480, 04-7744683, 04-7744680, פקס. 04-7744408.

 

עוד על הבדיקה החדשנית »

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד