הדר דף הבית בלי JCI

גינת מרגוע טיפולית נחנכה במחלקת יולדות

במחלקת יולדות של "הלל יפה" נחנכה גינת מרגוע טיפולית, העושה שימוש באלמנטים מן הטבע, תוך תשומת לב לצרכי היולדת הטרייה. הגינה הוקמה בהשקעה של 1.5 מיליון שקל, תרומת קק"ל הולנד
18/06/2018

השבוע נחנכה במרכז הרפואי הלל יפה גינת מרגוע טיפולית – ראשונה מסוגה בתוך מחלקת יולדות בבית חולים בישראל. הגינה, שעלותה כ 1.5 מיליון ₪, מומנה כולה על ידי ידידי קרן קימת לישראל בהולנד ובתיווכה של קק"ל, עוצבה על ידי האדריכל צביקה קנוניץ, בעל ניסיון עשיר בתחום הגינות הטיפוליות.

 

הרעיון ליצור גינה שכזאת עלה במהלך השיפוצים הנרחבים של מחלקת יולדות, שהסתיימו בשנה החולפת, ובמהלכם  נוצר הצורך למצוא מרחב חיצוני נעים, מזמין ואישי ליולדות במחלקה, שבו יוכלו להתאושש מהלידה באופן פרטי ומזמין. הרעיון לגינות מרגוע טיפוליות אינו רעיון חדש וקיים במרחבים ציבוריים ולא ציבוריים בישראל ומחוצה לה. עם זאת, טרם נבנתה גינת מרגוע טיפולית במחלקת יולדות בבית חולים בישראל.

 

בטקס השתתפו נשיא קק"ל הולנד פרופ' משה קון, והמנכ"ל מר פרדי רוזנברג, אשר הגיעו במיוחד לחנוכת הגינה, נציגי קק"ל ישראל, הנהלת המרכז הרפואי הלל יפה, סגל אגף האימהות ועוד. במהלך הטקס נשתל עץ סמלי על ידי נציגי קק"ל בשיתוף הנהלת בית החולים, וכן התקיימה הסרת לוט רשמית בגינה על ידי המשתתפים המכובדים. 

 

 


תרומה של 1.5 מיליון ₪ לגינה ייחודית בישראל. מימין לשמאל: פרופ' מוטי חלק, ד"ר מיקי דודקביץ,
ד"ר אמנון בן משה, פרופ' משה קון, ד"ר אוהד הוכמן, מר פרדי רוזנברג

 


נשיא קק"ל הולנד פרופ' משה קון: "אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה שהניב גינה שהיא לא סתם גינה, אלא פיסת גן עדן. כרופא, אני מבין את החשיבות של סביבה מרגיעה ומבריאה ואני גאה בתוצאה. קק"ל הולנד תמשיך לתמוך בפרויקטים נהדרים חברתיים שכאלו בהמשך עבור 'הלל יפה', מתוך שליחות ומחויבות".

 

מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "אנו מאמינים שהטבע מהווה גורם בעל משמעות וחשיבות רבה בתהליך ההחלמה ובבריאות הפיזית והנפשית של מטופלינו. אנו גאים בכך שיש לנו יכולת להעניק ליולדות שלנו לא רק צוות מקצועי ומחלקה נוחה ומאובזרת, אלא גם גינה פרטית המותאמת לצרכיהן ומיועדת רק להן . אין ספק, שפינת חמד שבה הטבע הוא שחקן מרכזי – יש בה בכדי להעניק את הרובד הנוסף, שאליו אנו מתכווננים כל העת. אני רוצה להודות מקרב לב לקק"ל הולנד על התרומה הנדיבה ותודה לקק"ל על הדרך המשותפת".

 

יו"ר קק"ל דניאל עטר, שנבצר ממנו להיות בטקס, שלח את ברכתו: ״זו אינה תרומה, זו השקעה. אין נכס משתלם יותר מהנכס האנושי. אין השקעה טובה יותר מהשקעה בחברה, ואין דבר חשוב יותר מהשקעה בבריאות ציבורית ושוויונית.  לכאן מגיעות משפחות שבעיניים דומעות מסתכלות אל השירות הציבורי בתקווה לזכות במובן מאליו – בבריאות טובה. אני לא רואה בגינה הזו ובהשקעה של קק"ל בבתי החולים בכל הארץ – תרומה, אני רואה בזה לקיחת אחריות. לקיחת אחריות חברתית היא משימה שאינה מסתיימת, אתגר שיש לעמול בו בכל בוקר מחדש. במקום הזה בו אנשים מרגישים את חולשתם, במקום הזה בכל עץ, בכל ספסל, בכל מסדרון ובכל מיטה צריכים להרגיש אנשים שיש מאחוריהם מושג הנקרא מדינה. ואין מדינה חזקה ללא קהילה חזקה ותומכת. אני מרגיש זכות שהארגון בראשו אני עומד לוקח על עצמו חלק ממשימת הקהילה, חלק מאחריות המדינה".

 

 


גינת המרגוע הטיפולית. היולדות כבר נהנות

 

 

גינת המרגוע - חוויה מרגיעה ופרטית בתוך מחלקת יולדות

 

גינת המרגוע בנויה כולה ממוטיבים עוטפים ומאוששים לנשים אחרי לידה, המיועדים בלעדית ליולדת. החל בשבילי טיול מחופים חלוקי נחל המיועדים לעיסוי רפלקסולוגי לכפות רגליים נפוחות מבצקות, דרך פינות חמד מוצלות ואינטימיות, נוחות לישיבה ומשולבות צמחייה היוצרת מיקרו-אקלים מצל ומגן, וכלה בבריכת מים קטנה למרגלות קיר צמחייה ירוקה, המושך אליו פרפרים וציפורים. הגינה ממוקמת בלב מחלקת יולדות, בחצר סגורה, שכאמור, משמשת רק את היולדות והתינוקות הטריים. הכניסה אליה נעשית אך ורק מתוך מחלקת יולדות, עניין הנשמר בקפידה כדי לספק ליולדות תחושת נוחות, ביטחון, שקט ורוגע בימים שאחרי הלידה ולפני חזרתה הביתה.

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד