הדר דף הבית בלי JCI

על הקשר בין אושפיזין, קורונה ומיקרוסקופ

סגר שני ואי אפשר לארח בסוכה? לטכנודע בחדרה דווקא יש אושפיזין מיוחדים השנה – ילדי העובדים של המרכז הרפואי הלל יפה, שמתארחים למשך חול המועד במסגרת מחנה מדעי מיוחד
6/10/2020

היכולת של ליטל אביטן, עובדת מעבדה הקורונה של "הלל יפה", לעבוד בשלווה בחול המועד סוכות, או זו של ד"ר סעיד יונס, רופא בכיר במחלקה למחלות זיהומיות ב', המטפלת בחולי קורונה, ניתנת להן כעת על ידי אנשי הצוות של המרכז לחינוך טכנולוגי - הטכנודע בחדרה. זאת במסגרת ייחודית לילדי עובדי המרכז הרפואי הלל יפה.

 

הרעיון למחנה הייחודי, שהתקיים גם בגל הראשון של הקורונה, הוא פרי שיחה של מנכ"ל המכון הטכנולוגי הרפואי - הטכנודע בחדרה ד"ר גדי מדור, עם יו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה מר משה מורג, שעיקרו ליצור מסגרת ייחודית ובעלת ערך מוסף לילדי העובדים בבית חולים, אשר נחשבים ככוח עבודה חיוני בימים אלו. הרעיון קיבל, זו הפעם השנייה, את ברכת עמותת הידידים וזו נרתמה ותרמה את המימון לפרויקט וכן הסתייעה בחברה לפיתוח קיסריה, שהעמידה את מערך ההיסעים הנדרש.

 

 


לומדים על פעימות הלב במחנה המדעי לילדי העובדים בהלל יפה, בשיתוף הטכנודע ועמותת הידידים

 

במסגרת הפרויקט נבנתה תכנית לימודית המאפשרת לימודים מדעיים בצורה חווייתית ומעניינת, הכוללת סימולציות רפואיות שונות במתקנים של הטכנודע, ניסויים בחומרים כימיים שונים במעבדות מחקר וכן סימולטורים ממוחשבים, המדמים את עבודת הקודש של הצוותים הרפואיים.

 

במחנה משתתפים 35 ילדים בכיתות א' עד ו', אשר מבלים את חול המועד סוכות באווירה מדעית וחינוכית כ"אושפזין של הטכנודע", במסגרת יומית מלאה (מ-8:00 ועד 16:00). מיותר לציין כי הפרויקט מתקיים במסגרת מותאמת לימי קורונה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות וכן כי ההורים משתתפים בעלות סמלית.

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד