הדר דף הבית בלי JCI

"מילה לא כואבת"

יתרונותיה הבריאותיים של ברית המילה הוכחו בלא מעט מחקרים רפואיים. ד"ר רונן רוב, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי הלל יפה, שמציעה שירות של מילה בהרדמה מקומית, מסביר על יתרונות המילה בגיל מבוגר, האם זה כואב ולמי השירות מיועד
14/02/2024

הליך המילה הינו אחת הפעולות הכירורגיות השכיחות ביותר בעולם. אם בעבר נהגו רק היהודים והמוסלמים לערוך ברית מילה על פי דתם, הרי שכיום ברית המילה הפכה לפעולה שגרתית בעולם המערבי, שמכיר ביתרונותיה הבריאותיים.

 

"בעבר הייתה נעשית הברית בהרדמה מלאה, ואילו כיום ניתן לבצעה אותה בהרדמה מקומית. במרכז הרפואי הלל יפה קיים שירות של ברית מילה בהרדמה מקומית, המאפשר למטופל לעבור את התהליך ללא כאב ולהשתחרר הביתה עוד באותו היום", אומר ד"ר רונן רוב, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי הלל יפה. רוב מוסיף כי היתרונות של שיטה זו ברורים: "בראש ובראשונה, בהרדמה מקומית קיימים פחות סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי וכעבור יומיים-שלושה ניתן לחזור לפעילות רגילה. אין צורך בצום, בדיקות דם, הכנה מראש או שימוש בחומרי הרדמה הניתנים בצורה סיסטמית. נתון זה רלוונטי בפרט בקרב גברים עם מחלות רקע, שהרדמה כללית עלולה להיות מסוכנת עבורם", הוא מציין.

 

"ההליך עצמו אורך כשעה. בתחילה ניתנת למטופל זריקת אלחוש מקומית אשר מונעת לחלוטין את הכאב. במהלך הניתוח מוסרת העורלה בעזרת מחט חשמלית. לאחריה שולי העור מקורבים על ידי תפרים עדינים הנמסים עצמונית כעבור 10-14 יום. המטופל נשאר להשגחה למשך מספר שעות ולאחר מכן משתחרר לביתו. כעבור שבוע מגיע אלינו לביקורת במרפאה", מסביר ד"ר רוב.

 


ברית מילה בהרדמה מקומית: הליך קל, שחרור מהיר והחלמה מהירה. צילום: Pexels, Anna Shvets

 

למי מיועד השירות?

בשנים האחרונות חלה עלייה בפנייתם של גברים לעבור מרצונם ברית מילה, בין אם מדובר בעולים חדשים המעוניינים לעשות זאת מבחינה דתית או חברתית, ובין אם מסיבה בריאותית. כמו כן ישנם גברים הסובלים מדלקות חוזרות של העורלה (בלאניטיס), והצטלקויות שלה (פימוזיס), שלעתים אינן מאפשרות את הפשלתה בעת קיום יחסי מין ו/או הטלת שתן. אחרים סובלים מ-BXO, שהיא דלקת כרונית של עור הפין אשר גורמת לגרד, פצעים והצטלקויות וכשמסירים את העורלה לרוב הבעיה באה על פתרונה.

 

כל היתרונות

"המילה מפחיתה במידה ניכרת את הסיכוי לזיהומים בדרכי השתן, מכיוון שהחיידקים מתרבים בעיקר באזור העורלה. קל יותר לשמור על היגיינת הפין ללא העורלה, אשר מכסה את קצה הפין. אבחנה וטיפול מאוחרים עלולים לגרום לסיבוכים ארוכי טווח בכליות ובמערכת השתן. אצל גברים שלא נימולו, עלולות להופיע דלקות של העטרה והעורלה", מסביר ד"ר רוב.

 

בנוסף, ברית המילה הוכחה כגורם משמעותי בהפחתת הסיכון להידבקות במחלות מין, כמו איידס ועגבת, וכן ידוע כי ברית המילה מונעת בכמעט 100% התפתחות של סרטן פין. הסיבה לכך היא הימצאותם של חומרים רעילים בין העורלה לעטרה, העשויים לגרום לתהליך דלקתי כרוני אשר עלול להוביל להופעת גידול ממאיר בפין. לצד זאת, המילה תורמת לירידה בשיעור גידולי צוואר הרחם אצל נשים שבני זוגם נימולו, בהשוואה לנשים שבני זוגם אינם נימולים.

 

גברים רבים חוששים לעבור את ניתוח ברית המילה בהרדמה מקומית, אך בדיעבד מציינים כי הפעולה עברה בהצלחה, עם מינימום כאב. "במחקר שביצענו במחלקה, אותו הצגנו בכינוס האורולוגי הישראלי השנתי, נמצא כי מרבית המטופלים דיווחו על כאב מועט לאחר הפעולה, רובם אף לא נזקקו למשככי כאבים והיו שבעי רצון מתוצאותיה האסתטיות", מציין ד"ר רוב.

 

לקביעת תור למרפאה האורולוגית במרכז הרפואי הלל יפה יש לחייג 6742*

 
הדפס

לכתבות נוספות בנושא אורולוגיה ומין

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד