הדר דף הבית בלי JCI

המלצות אבטחת מידע - להישאר בטוחים גם בעת מלחמה

קיבצנו עבורכם מספר כללי אצבע בתחומי אבטחת מידע להתגוננות בתקופה מאתגרת זו ובמיוחד לאור העלייה במתקפות הסייבר. 

  1. פנו אליכם בווטסאפ גורמים בבקשה למידע, תרומה, סיסמה, כופר, קוד או סחיטה? התעלמו! לחצו על כפתור דיווח בווטסאפ (שלוש נקודות בצד שמאל למעלה > עוד > דיווח).
  2. הימנעו מהפצת מידע לא מאומת - הימנעו מהפצת שמועות ומידע לא מאומת ממקורות לא אמינים ומהעברת הודעות, קישורים וקבצים ממקור לא ידוע.
  3. אין ללחוץ על קישורים (לינקים) חשודים - בעיקר כאלה המועברים בהודעות וברשתות החברתיות או מגורמים לא מוכרים.
  4. הקפידו לעדכן את מערכת ההפעלה והאפליקציות במחשב ובטלפון - עדכון תמידי יסייע בהקטנת הפוטנציאל של תוקפים לניצול חולשות קיימות שהתפרסמו.
  5. הגדירו אימות רב גורמי (MFA) - חזקו את הגישה למידע שלכם. הגדירו הזדהות חזרה לכלל החשבונות שלכם, העסקיים והפרטיים (Gmail ,Facebook ,WhatsApp).
  6. הימנעו מלהוריד תוכנות ויישומים ממקורות לא רשמיים - הורידו מחנויות האפליקציות הרשמיות רק את האפליקציות הרשמיות. הימנעו מהסרת הגנה זו בסוללארי.
  7. אל תעבירו חומרים שיכולים לשמש את האויב - כולנו חברים בקבוצות גדולות של העבודה, המשפחה וחברים. לא את כולם בקבוצות אנו מכירים. היו זהירים בשיתוף מידע רגיש על מטופלים, אירועים, נפילות, מיקום אישי, תמונות וכל מידע אחר שעשוי לשמש את האויב. אם זיהיתם משתתף בקבוצה שאינו ידוע או שמפיץ חומרים אסורים, דווחו עליו והוציאו אותו מהקבוצה.
  8. אל תשתפו יוזמות שאתם לא מכירים - לא תורמים מידע לאויב. ישנן הרבה יוזמות מבורכות ויש לא מעט יוזמות מזויפות. אל תשתפו, תתמכו ותעבירו יוזמות שאינכם יודעים מי עומד מאחוריהן. 
  9. אל תשאירו מכשירים ללא השגחה - גם אם זה רק לרגע, כדאי לנעול את המחשב או הטלפון שלכם. 
  10. גבו את הנתונים שלכם באופן קבוע - גיבויים חיוניים לאבטחת המידע שלכם.

שמרו על עצמכם, הקפידו לשמור על ההנחיות וביחד נעבור כל אתגר.

 
הדפס
הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
סרטונים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד