הדר דף הבית בלי JCI

שבוע האיכות הלאומי ב"הלל יפה"

הרצאות על מצוינות אישית, סקירת הפעילות בתחום האיכות והתקינה ופעילות לרווחת העובדים שעניינה שיפור איכות החיים היו בין הפעילויות שמהן נהנה סגל המרכז בשבוע האיכות הלאומי
6/06/2011

 

מי שנכנס לפני כשבוע למרכז הרפואי הלל יפה יכול היה להיתקל בקבוצה של אנשי סגל המרכז הרפואי בשיאו של שיעור זומבה סוער – אחת מפעילויות המרכז שמהן נהנה הסגל במסגרת שבוע האיכות והמצוינות הלאומי.

 

אז מה הקשר בין זומבה ואיכות? "הקשר הוא קשר של איכות חיים", מסבירה ענת ברעם, מנהלת ענף איכות ומצוינות, שהייתה אחראית על הפקת אירועי שבוע האיכות. "במהלך השבוע הקדשנו חלק מהימים לביצוע הרצאות העשרה על מצוינות אישית וכן הצגנו את הנעשה בבית החולים בתחום האיכות והמצוינות במחלקות והיחידות השונות. הנושא של איכות חיים, בכללו עבודת צוות ופעילות הספורט והחשיבה שאיתה סיכמנו את היום, היה בבחינת נדבך נוסף בתחום האיכות, רק הפעם בתחום איכות החיים". 

 

על כך מוסיף ד"ר אמנון בן משה, המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי: "איכות ומצוינות הן כותרת להרבה תחומים. כמי שיושב בראשה של ועדת האיכות והמצוינות הפועלת במרכז הרפואי שלנו, אנו רואים חשיבות רבה בביצוע פעילויות שיפור באופן תמידי – הן למטופלים ולמבקרים והן לסגל העובדים שלנו. בשבוע האיכות השנה, כמו בשנים שעברו, נסקרה הפעילות הנעשית בבית החולים לאורך השנה ושילבנו את זה בפעילויות מרעננות ושונות לעובדינו". 

   

כאמור, בין הפעילויות הוצגו עבודות איכות שנעשו על ידי צוותי שיפור במהלך השנה, ביניהן: שיפור המענה הטלפוני וזימון תורים, בדיקת שיפור מתן המידע למנותחים ובני משפחותיהם בתום הניתוח ועוד.  

במסגרת הפעילות נסקרה גם פעילות האיכות שנעשתה במערך המעבדות ותהליך הטמעת מערכת האיכות EFQM (מערכת בקרת איכות בתקן אירופאי), שאף זכתה בפרסים ארציים של מצוינות בשנה החולפת.  

 

פרופ' מאיר אורן, מנהל המרכז הרפואי, שפתח את שבוע האיכות, אמר כי נושא בקרת האיכות, שיפורה והחתירה למצוינות בבית החולים הוא אבן יסוד חשובה ובלתי נפרדת מהעשייה היומיומית.  

ביום שחתם את שבוע האיכות התקיימו פעילויות שעיקרן חשיבה יצירתית ואיכות חיים. במהלכו שמע סגל העובדים הרצאה על חשיבה יצירתית לטובת שיפור החיים האישיים וסביבת העבודה, וכן התקיימה פעילות ספורטיבית שכללה תחרות ובה משחקים בסגנון "הישרדות". כאמור, את היום חתם שיעור זומבה שהצליח להקפיץ ולשעשע את כולם.  

 

 

 

אחת הקבוצות מקבלת תעודה על ההשתתפות
בפעילות

 

מתוך ההרצאה על חשיבה יצירתית בהנחיית חנן
מלין

 

פעילות זומבה נמרצת בחצר בית החולים

 

 

פעילות חווייתית בסגנון משימות הישרדות.
צילום: ציון יחזקאל
 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד