הדר דף הבית בלי JCI

הרופא שלף חילזון מאפו של בן השלוש

תחת מיקרוסקופ ועם ציוד עדין שלפו רופאי המרכז הרפואי "הלל יפה" חילזון מאפו של פעוט בן 3 מבנימינה, רגע לפני שנגרם נזק ממשי
4/07/2011

 

תחילתו של הסיפור בעת ששיחק רותם ליבנה בן השלוש בגן הילדים בבנימינה, ומצא חלזון באחת הפינות, אותם חלזונות ששכיחים בקיץ בכל מקום ואתר. "הוא מאוד אוהב חלזונות", סיפרה אמו, "הוא אוסף אותם ומשחק איתם, ועד כה לא ראינו בעניין משהו שיכול להוות סיכון". בשלב מסוים של המשחק ניגש רותם לגננת והודיע לה כי הכניס את החילזון לאחד מנחיריו. הגננת הזעיקה מיד את אמו וזו לקחה אותו, בהנחיית האחות במרפאה המקומית, להוצאת הגוף הזר באופן מיידי במרכז הרפואי "הלל יפה".

 

במרפאת אף אוזן גרון של "הלל יפה", שלף ד"ר שמעון שרייבר, רופא בכיר ביחידה, את החילזון בעזרת מכשור עדין וברגישות יתרה מתוך חלל האף האמצעי, רגע לפני שנשאף לריאות ועלול היה לגרום נזק ממשי.

 

ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל היחידה, שהגיע אף הוא לבדוק את הפעוט, ציין כי "אם החילזון היה נתקע עמוק יותר, הוא היה עלול לגרום לדימום, לכאב ולזיהום". עוד הסביר ד"ר ברוורמן כי "התופעה של שאיפת גופים זרים זעירים בקרב ילדים עלולה להיות מסוכנת מכיוון שקיימת האפשרות לחסימה של דרכי הנשימה וחנק. בהקשר זה הוא מציין כי חשוב לשים לב האם הילד מדמם מהאף, יש לו נזלת בעלת ריח לא נעים מנחיר אחד או האם הוא מתלונן על כאב – סימנים שעשויים להעיד על נוכחות של גוף זר בחלל האף".

 

ומה באשר לרותם הקטן? הוא החליט שאת החילזון הזה הוא לא שומר ויחד עם אמו השאיר אותו למשמרת אצל צוות מרפאת אף אוזן גרון ב"הלל יפה" וחזר לביתו.  

 

 
   

מימין: ד"ר שרייבר, ד"ר ברוורמן ורותם מביטים בחילזון שזה עתה נשלף מאפו של הילד.

משמאל: רותם והחילזון שיצא מאפו. את החילזון הזה לא ייקח הביתה.

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד