הדר דף הבית בלי JCI

ביקור פורה ב"הלל יפה"

רבני מכון פוע"ה ביקרו במשכן החדש של היחידה להפריה חוץ גופית. ד"ר אלנבוגן, מנהל היחידה: "אנו שמחים על שחברי המכון יכולים להתרשם מהנתונים הפיזיים במיקום החדש של היחידה"
18/07/2011
 

רבני פוע"ה ורבני העיר חדרה בחברת פרופ' מוטי חלק וד"ר אלנבוגן, בעת הביקור ביחידה

צילום: ציון יחזקאל

בשבוע החולף אירחה היחידה להפריה חוץ גופית של המרכז הרפואי הלל יפה קבוצה מיוחדת של רבנים, שהגיעו להכיר מקרוב את משכנה החדש של היחידה על חדריו, סגלו ויכולותיו השונות. הרבנים, כמעט כולם חברי מכון פוע"ה, מכון להכוונה וייעוץ לזוגות בתחום הפוריות על פי ההלכה, הוזמנו על ידי מנהל היחידה, ד"ר אדריאן אלנבוגן, בעקבות עבודה משותפת של שנים רבות במטרה משותפת – לסייע לזוגות בטיפולי פוריות.

 

"העבודה המשותפת עם מכון פוע"ה", מציין ד"ר אלנבוגן, "היא לשם הכרה בפעולות שונות שדורשות התייחסות לפסקי הלכה שונים בדת היהודית, אך גם בדת המוסלמית. פעולות אלו חיוניות לזוגות רבים המבקשים להיכנס להריון ונדרשים לטיפולי פוריות, והרבנים עוסקים פעמים רבות במתן הסברים על התהליכים הכרוכים בכך. לכן היה לנו חשוב שהרבנים יבואו לראות ולהכיר את המקום החדש שבו פועלת היחידה שלנו, שבו גם מצוי הציוד המתקדם והטכנולוגי ביותר בכל הקשור למתן טיפולים בנושא פריון בכלל והפריה החוץ גופית בפרט, וגם קיימים תנאים מרווחים וצוות מסור ורב פעלים". 

 

בביקור נכחו, בין היתר: ראש מכון פוע"ה, הרב מנחם בורשטיין, הרבנים הראשיים של חדרה, הרב דוד ורנר, הרב שמעון ביטון והרב ישראל מאיר ביטון, רבה של פרדס חנה, הרב יעקב מרגלית, ורבנים נוספים החברים במכון פוע"ה. בקבלת הפנים נכחו גם חברי הנהלת המרכז הרפואי, ובראשם פרופ' מאיר אורן, שציין לשבח את פעילות סגל היחידה.  

 

במהלך הביקור סקר פרופ' מוטי חלק, מנהל מחלת נשים ויולדות, את כל הפעילות הנעשית במחלקה, וד"ר אלנבוגן הציג את הנתונים של יחידתו. הרבנים שיבחו את אנשי היחידה על נתוני ההצלחה המרשימים שלהם שמתבטאים בשיעור הריונות כללי הגבוה בכ-10% משיעור ההריונות הממוצע הארצי אחר טיפולי הפריה חוץ גופית. הרבנים גם התרשמו עמוקות מהגישה הטיפולית של היחידה, המוגדרת "גישה ידידותית" – גישה הבוחרת דרכי טיפול המותאמים אישית למטופלת, ובטיפולים שאינם דורשים מתן הורמונים (הבשלת ביציות בתנאי מעבדה) ובטיפולים במחזורים טבעיים.  

 

בהמשך זכו הרבנים להצצה לחדרי המעבדה המשוכללים והמתקדמים של היחידה ולחדר הפעולות ולחדר הניתוח הנמצאים בסמוך אליהם.  

 

הרב בורשטיין, מנהל המכון, סיכם את הסיור "כמוצלח, מעניין וכמובן, פורה", אמירה זו הצטרפה לברכה שנתנו כל הרבנים כבר עם כניסתם ליחידה עצמה.

 

 

רבני פוע"ה מקבלים הסבר מד"ר אלנבוגן בחדר הניתוח החדש של היחידה

צילום: ציון יחזקאל

 

 

ליחידה להפריה חוץ גופית»

לפורום גינקולוגיה ופריון»

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד