הדר דף הבית בלי JCI

ביקור ידידותי במיוחד

נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין ביקרה במתחם החדש של היחידה לטיפול נמרץ לב, לו תרמה הקרן ציוד וטכנולוגיות בסך של כ-3.5 מיליון שקל. בביקור הוסר הלוט מעל לוח הנצחה לזכרו של מייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, לציון תרומת הקרן לאורך השנים למרכז הרפואי
2/08/2023

הביקור התקיים בהובלת מנהל בית החולים ד"ר מיקי דודקביץ ובהשתתפות ההנהלה הבכירה של המרכז הרפואי, מנהל תחום חירום, ביטחון ומיעוטים בקרן לידידות ספואן מריח ונציגים נוספים מהקרן.

 

הקשר בין המרכז הרפואי הלל יפה לקרן לידידות החל לפני יותר מעשור ונמשך לאורך השנים בתחומים שונים. בתחילה תמכה הקרן ברכישת מכשיר MRI לבית החולים. בהמשך, מומש רעיון ייחודי של בית החולים והקרן להקמת "חדרי ידידות" - חדרי המתנה נעימים ומאובזרים המיועדים למשפחות ומלווים בסמוך לחדרי הניתוח וחדרי הלידה. במהלך תקופת הקורונה תרמה הקרן כחצי מיליון שקלים עבור מכונות הנשמה, וכאמור, כעת תרמה הקרן כ-3.5 מיליון שקל עבור רכישת ציוד וטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם למתחם החדש של היחידה לטיפול נמרץ לב, שבנייתו הסתיימה בשנה החולפת.

 

הרב יחיאל אקשטיין ז"ל עצמו אף הספיק לבקר במרכז הרפואי וזכה לראות במו עיניו את התרומה החשובה של ארגונו בכל הקשור לחיזוק בית החולים בנושא שעת חירום – עניין עבורו עומלת הקרן לידידות ללא לאות במסגרת פעילותה.

 

במהלך הביקור זכו נשיאת הקרן לידידות הגב' יעל אקשטיין ובכירי הקרן לסייר ביחידה החדשה לטיפול נמרץ לב ולשמוע ממנהל המערך הקרדיולוגי פרופ' אריאל רוגין על החשיבות הרבה של תרומתם לבריאות המטופלים. הביקור נחתם, כאמור, בהסרת הלוט משלט הנצחה על פועלו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, שנתלה בלובי הכניסה הראשית של בית החולים.

 נשיאת הקרן לידידות ‏‏הגב יעל אקשטיין ומנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ בטקס הסרת הלוט ללוח ההנצחה לרב יחיאל אקשטיין ז"ל. צילום: נמרוד גליקמן

 

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מיקי דודקביץ: "אין מילים מספקות בכדי שנוכל להודות למובילי הקרן לידידות על פועלם ותמיכתם בבית החולים. במדינה בה המושג שעת חירום הפך לביטוי שגור וכמעט יומיומי, חיזוק היבטים אלו עבור האוכלוסייה אותה אנו משרתים הוא הכרחי. אני שמח ומודה על הקשר עם הקרן לידידות, שמח על הביקור החשוב הזה ובטוח שהקשר החם שנוצר ימשיך לסייע לנו להעניק למטופלים הרבים שלנו שירותי רפואה איכותיים ומתקדמים. אני מאחל לכולנו בריאות שלמה ורק טוב".

 

נשיאת הקרן לידידות יעל אקשטיין: "הקשר בין הלל יפה לקרן לידידות הוא רב שנים ויש לי פינה חמה בלב לבית החולים הזה. הצוות הרפואי פה מורכב מאנשים ונשים שלא מגיעים לעשות את העבודה שלהם וחוזרים הביתה, אלא מגיעים ומטפלים מתוך שליחות – ומרגישים את זה. לכן, חשוב לנו לחזק ולתרום ובעיקר להודות על פעילותו של בית החולים. הקרן שמה לה למטרה לחזק בעיקר את בתי החולים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בתי חולים שמשרתים כל כך הרבה אנשים, אך לא בהכרח מקבלים את אותו המימון והתקציבים לציוד לו הם זקוקים כדי להציל חיים. זו זכות גדולה עבורנו להיות כאן ביחידה החדשה לטיפול נמרץ לב, שכעת יש בה גם את המכשור המתקדם והחדיש ביותר, ואנו מצפים לפרויקטים משותפים בהמשך".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד