הדר דף הבית בלי JCI

שבוע ההנקה: זמן מצוין לפזר אהבה

שבוע ההנקה הבינלאומי נחגג באגף האימהות לצד חג האהבה, הלא הוא ט"ו באב. באגף האימהות החליטו שזה זמן מצוין לדבר על חשיבות ההנקה והקשר אם-תינוק, וגם להרעיף אהבה ופינוקים על הנשים שהגיעו ללדת
1/08/2023

כמדי שנה, גם השנה צוין במרכז הרפואי הלל יפה שבוע עידוד ההנקה הבינלאומי על ידי צוות אגף אימהות. בשל סמיכותו של השבוע לט"ו באב, חג האהבה הישראלי, החליטו באגף האימהות לשים אמנם דגש על חשיבות ההנקה בהיבטים הסביבתיים והחברתיים – לאם ולתינוק, אבל גם לפנק את הנשים שילדו במהלך השבוע בהפתעות מסוגים שונים. בתחילת השבוע קושטה המחלקה בצבעוניות נעימה של בלונים, לצד חלוקת שי מתנת המרכז הרפואי הלל יפה ליולדות המאושפזות באגף אימהות. כמו כן, בחדר האוכל הוכנה פינה מתוקה ייעודית שכללה פירות יבשים ועוד מיני מזונות בריאים וטעימים, שיש בהם גם לתרום לבריאות האישה ולהנקה. בהמשך השבוע הגיע צלם שצילם כל אישה שחפצה בכך יחד עם הבייבי ועם בן הזוג או המשפחה המלווה.

 

מפקחת הסיעוד באגף אימהות במרכז הרפואי הלל יפה אורלי בסיס מציינת: "אנו עושים כל שניתן על מנת לאפשר לאם הטרייה הדרכה בנושא הנקה, ומכבדים כל בחירה של יולדת כיצד ואם תבחר לעשות זאת. ידוע כי הנקה מסייעת לא רק לתינוק, אלא גם לאישה - בכיווץ הרחם, בירידה במשקל, מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן השד והשחלות ועוד. ישנם גם יתרונות ידועים להשפעות של הנקה על התפתחות התינוק ובריאותו, ולהנקה יש גם מרכיב של קידום צמיחה כלכלי וצמצום פערי אי-שוויון באוכלוסייה".

 

למידע נוסף על שירותים הניתנים להריוניות ויולדות במרכז הרפואי הלל יפה ניתן לפנות בדוא"ל: [email protected]

 


צוות אגף אימהות בפתיחת שבוע ההנקה

 

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד