הדר דף הבית בלי JCI

טיפול בהידרותרפיה - גם לפגים ותינוקות

במחלקת פגים ויילודים של המרכז הרפואי הלל יפה החלו הפיזיותרפיסטיות של הפגייה לשלב, לצד הטיפול הרפואי, גם טיפול במים (הידרותרפיה) לפגים ולתינוקות, וזאת על מנת לקדם את התפתחותם בתחומים שונים
7/08/2023

אין זה סוד שלמים יש יכולות ריפוי והרגעה. גם בספרות המקצועית נמצא כי למים השפעות חיוביות על ההתפתחות הקוגניטיבית והתנועתית של הפג. במסגרת מחקרים שבוצעו עולה כי טיפול במים תורם לשיפור במדדים של הפגים, שיפור במחזוריות השינה, הנשימה, הפחתת מתח, שיכוך כאב, שיפור יכולות הוויסות וחיזוק השרירים.

 

בפגייה של המרכז הרפואי הלל יפה החלו הפיזיותרפיסטיות לשלב טיפול במים בזמן רחצת הפג כחלק מהטיפול במגוון בעיות התפתחותיות, בין היתר, הפרעות אכילה, ויסות חושי וליקויים נוירולוגיים. "רחצת היילוד הינה פעולה יומיומית אשר מתבצעת כחלק מסדר היום בפגייה. אנו משתמשות בעקרונות ההידרותרפיה במטרה להוסיף תוכן התפתחותי לרחצה ולעודד מעורבות של ההורים בטיפול בילדיהם במהלך האשפוז. פגים שנולדו לפני הזמן, תינוקות עם הפרעות נוירולוגיות או מצבים רפואיים שונים, לא תמיד נינוחים ורגועים ולעתים מאובחנים עם תנועתיות לא תקינה. המים מדמים את החיים ברחם, ולמעשה, מחזירים את הפגים והתינוקות לתחושה המוכרת להם. תוך כדי הרחצה, אנחנו מלמדות את ההורה כיצד להחזיק ולהניע את הפג כדי לייצר תנועתיות טובה. ההורים מודרכים להמשיך את התרגול עם הפג גם בבית כדי להגיע לתוצאות מיטביות, הן מבחינת היכולת התנועתית שלו והן כדי לייצר תחושת רוגע ושלווה לאורך זמן", מסבירות הפיזיותרפיסטיות נועה קפלינסקי וענת קליק, ממחלקת יילודים ופגים במרכז הרפואי הלל יפה.

 

מנהל מחלקת יילודים ופגים ד"ר עמית הוכברג מוסיף: "מחלקת פגים ויילודים הינה קו הזינוק להמשך חייהם של הקטנטנים. הדאגה לאיכות חייהם העתידית, ל-120 שנה של בריאות גופנית ונפשית, מתחילה ביום שבו הם מתקבלים למחלקה. הטיפול במים הינו כלי טיפולי נוסף, לצד שיטות וכלים רבים אחרים בסל הכלים "תומכי ההתפתחות", שאותו אנו מעניקים במחלקה. זהו מרכיב משמעותי ליצירת במה נוספת לשיתוף ההורים בטיפול בילדיהם. בכך אנו מעניקים טיפול כוללני, הוליסטי, הרואה את היילוד והוריו כתא משפחתי אחד ומיוחד".

 


‏‏הפיזיותרפיסטית נעה קפלינסקי בעת טיפול לפג ביחידת הפגייה של המרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד