הדר דף הבית בלי JCI

לידה בצל המלחמה

גל בראל פונתה מביתה שבקיבוץ יד מרדכי למלון ריזורט חדרה. כעבור מספר ימים חשה לא טוב ואושפזה במחלקת אם ועובר במרכז הרפואי הלל יפה לטיפול והשגחה. כשבועיים לאחר מכן חזרה לבית החולים ללדת תינוק בריא בלידה מרגשת
14/11/2023

גל בראל מקיבוץ יד מרדכי הינה אחת מבין אלפי המפונים שפונו מבתיהם ב-7 באוקטובר. כמו יתר חברי קיבוץ יד מרדכי, שוכנה גל, יחד עם בעלה ליאור ובנם בן השנתיים וחצי, במלון ריזורט חדרה. כשהיא בחודש התשיעי להריונה, הרגישה לא טוב ופונתה לחדר מיון נשים של המרכז הרפואי הלל יפה. היא אושפזה במחלקת אם ועובר להמשך טיפול ומעקב. "הצוות עטף אותי בצורה בלתי רגילה. כל האחיות היו סביבי, דאגו לשלומי. אפילו כשהשתחררתי הן המשיכו להתקשר אליי לוודא שאני בסדר. לא היה לי ספק שאחזור לבית החולים כדי ללדת את בני", מספרת גל.

 

לאחר שהשתחררה הגיעה אליה למלון נעמה גלזר צבר, מיילדת בחדר לידה של הלל יפה, ומטפלת בשיטת CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי. "בזמן האשפוז זיהתה העובדת הסוציאלית קרן חליבה, מאגף אימהות, שגל מאוד חרדה לקראת הלידה. היה לי חשוב להגיע אליה, לדבר איתה ולהרגיע אותה כדי שתגיע שלווה ומוכנה יותר לקראת הלידה", מספרת נעמה.

 

כשבועיים לאחר מכן, בשבוע 40, הגיע הרגע. יחד עם בעלה ליאור, הגיעה גל למיון יולדות של הלל יפה עם צירים חזקים. היא הוכנסה לחדר לידה וכעבור כשעה ילדה בן זכר במשקל 3.306 ק"ג. "הלידה התקדמה כל כך מהר. המיילדת זהבה סופר ליוותה אותי, תמכה בי ובזכותה הייתה לי חווית לידה מהממת. הכול עבר במהרה ובשלום", משחזרת גל.

 

זהבה מספרת: "הלידה הייתה כה עוצמתית ומרגשת. גל הייתה מאוד רגישה ומהורהרת. ידעתי שאני צריכה להיות שם בשבילה, לתמוך בה ולחזק אותה. כולנו בכינו יחד איתה, דמעות של שמחה מהולות בעצב".

 

גל אושפזה במחלקת יולדות ושוחררה יחד עם תינוקה למלון כשהיא חשה בטוב. "אין לי מילים כדי להודות לכל הצוות על ההתגייסות. זה ממש לא מובן מאליו לקבל כזו נתינה ואהבה. זה לא פשוט לחזור למלון לאחר לידה. כל אישה, בפרט לאחר לידה, צריכה את המקום שלה, הבית שלה, לנוח ולהתחזק. אמנם זהו לא מצב אופטימלי, אבל אנחנו אופטימיים ומייחלים לימים שקטים וטובים יותר שיבואו על כל ישראל".

 

 


גל וליאור בראל עם התינוק החדש במרכז הרפואי הלל יפה

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד