הדר דף הבית בלי JCI

לק ג'ל ממקור מפתיע

אלי דהן בן ה-25 הוא אלונקאי במרכז הרפואי הלל יפה. בשעות הפנאי הוא מורח לק ג'ל ללא עלות לנשים מעוטות יכולות, ומאז פרוץ המלחמה, גם לחיילות ולנשות העוטף המפונות
19/11/2023

אלי דהן בן ה-25 מחדרה עובד כאלונקאי במרכז הרפואי הלל יפה. מי שאינו מכיר אותו לעומק, לא יכול לדמיין לעצמו במה עוסק דהן בשעות הפנאי. דהן הגיע לתחום היופי לגמרי במקרה. בת זוגו לשעבר הייתה אלרגית לאקריל והוא חקר את הנושא לעומק, התאהב במקצוע ועבר הכשרה מקצועית במריחת לק ג'ל. מאז הוא אימץ את המקצוע כתחביב ובאופן קבוע מורח לק ג'ל לנשים מעוטות יכולת, חד הוריות ואחרות, בהתנדבות.

 

בשבועות האחרונים, לצד עבודתו בבית החולים, מסתובב דהן בין מרכזי הפינוי של יישובי הדרום ומפנק את נשות העוטף בלק ג'ל, כל זאת כדי להעלות חיוך קטן על שפתיהן. "מאז פרוץ המלחמה, אני משתדל לעבור ממקום למקום בו משתכנות משפחות מפונות מהדרום והעוטף, כדי לנסות ולהעלות חיוך ולרומם את מצב הרוח. ביקרתי כבר במספר מלונות ובסיסים צבאיים ומרחתי לק לחיילות, לוחמות מג"ב וכוחות הביטחון ונשים שלצערנו איבדו את בעליהן ו/או שבני זוגן נחטפו. התגובות והכרת התודה שלהן מחממות לי את הלב", מספר דהן.

 


אלי דהן בפעולה עם אחת מנשות העוטף שפונו למלון באזור המרכז הרפואי הלל יפה

 

בשירותו הצבאי שימש דהן כלוחם ביחידת כפיר. בשנת 2018 נפצע ברגליו במהלך פעילות מבצעית והוגדר כנכה צה"ל. עם תחילת מגפת הקורונה, החל לעבוד כאלונקאי במרכז הרפואי הלל יפה. מאז החלה המלחמה, ולאור המחסור בכוח אדם במערך האבטחה בבית החולים, התגייס דהן לצוות האבטחה. "חשוב לי לתרום את חלקי בכל דבר שרק אפשר – בין אם בבית החולים, כדי לתגבר את מערך האבטחה, ובין אם כדי להעלות חיוך לאותן נשים שחרב עליהן עולמן. אני שומע מדי יום סיפורים קשים וכואבים, ומנסה בדרכי שלי לחזק אותן כמה שאני יכול".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד