הדר דף הבית בלי JCI

הריון בהפתעה

חודשיים לאחר לידת בתה השנייה, גילתה יפה אילייב מחדרה שהיא בהריון. במסגרת בדיקת אולטרה-סאונד שעברה התבשרה כי היא נושאת שלישייה. בשבוע 25 להריון אושפזה למעקב במחלקת אם ועובר, ובשבוע 34 עברה לידה קיסרית מוצלחת ומרגשת
29/11/2023

ליפה וארקדי אילייב, בעלי חנות סלולר מחדרה, שתי בנות קטנות. הבכורה בת שנתיים וחצי והשנייה בת תשעה חודשים בלבד. כחודשיים לאחר לידתה של בתם הקטנה, נקלטה יפה להריון. במקביל, סבלה מכאבים בכליות והופנתה לבדיקת אולטרה-סאונד. במסגרת הבדיקה התברר לה, שככל הנראה, יש יותר משק הריון אחד. כאשר הגיעה לבדיקה גינקולוגית התבשרה שאכן היא בהריון ספונטני עם שלישייה. יפה וארקדי המופתעים לא תיארו לעצמם שלאחר זמן כה קצר מאז הלידה האחרונה, הם שוב בהריון, רק הפעם עם שלישייה.

 

בשבוע 25 סבלה יפה מסחרחורות והקאות והגיעה לחדר מיון יולדות במרכז הרפואי הלל יפה, שם הוחלט לאשפזה במחלקת אם ועובר. "במשך חודשיים המחלקה הייתה הבית שלי. זה לא פשוט להיות מאושפזת תקופה כה ארוכה בבית חולים כאשר בבית יש לי שתי בנות קטנות שצריכות אותי", מציינת יפה. "הייתי מוקפת בצוות מסור ונפלא, שדאג לעודד אותי ולתמוך בי כל הזמן. גם יתר המאושפזות במחלקה הפכו להיות חברות טובות שלי והיינו מוצאות את עצמנו מעבירות יחד לילות שלמים במחלקה. הייתי חדורת מטרה למשוך את ההיריון כמה שאפשר ואמרתי לעצמי שזה מצב זמני ולמטרה טובה".

 


צוות מחלקת יילודים ופגים, חדר לידה, אם ועובר ומחלקת יולדות עם בני הזוג אילייב

 

מנהלת מחלקת אם ועובר פרופ' רינת גבאי בן זיו מספרת: "יפה הגיעה אלינו בשבוע מוקדם להריון עם פתיחה צווארית, רעלת הריון, סוכרת ועוד. לאורך כל האשפוז תמכנו בה, האמנו בה וניסינו להקל עליה כמה שאפשר. בסופו של דבר היא משכה עד לשבוע 34, ליום בו תואם לה ניתוח קיסרי, שזה הישג חריג בפרט בהריון עם שלישייה".

 

מנהל מחלקת יולדות וחדרי לידה ד"ר חיים דוד הבטיח ליפה שינתח אותה ובאותו בוקר הגיע במיוחד לחדר הניתוח כדי לקיים את הבטחתו. יחד איתו היו גם סילבי אקרמן, המיילדת שיילדה אותה בלידה הראשונה ותמכה בה בלידה השנייה ובמשך האשפוז במחלקה, והמיילדות אירה לינצקי וגאולה מכטייב. הלידה עברה בהצלחה ושלושת התינוקות אושפזו בפגייה להמשך טיפול ומעקב.

 

מנהל מחלקת יילודים ופגים ד"ר עמית הוכברג, שהיה נוכח גם הוא בלידה, יחד עם הרופאה הבכירה ד"ר סילביה פולדי וצוות מהפגייה, ציין: "נדרשת היערכות מיוחדת ללידה של שלושה פגים יחד. זו הייתה לידה מרגשת ביותר, שבסופה נולדו שני בנים ובת בריאים, שכעת מאושפזים בפגייה בשל לידה בשבוע מוקדם. מצבם טוב והם צפויים להשתחרר בשבועות הקרובים".

 

לאחר הלידה ציינו הזוג אילייב: "לאורך כל ההיריון האמנו שזו מתנה גדולה מבורא עולם. תמיד תקשיבו לקול הפנימי שלכם ותלכו עם האמונה הפנימית שבכם. אנו כבר מצפים להשתחרר הביתה עם התינוקות ולהתחיל להסתגל למצב החדש: זוג פלוס חמישה ילדים קטנים".

 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד