הדר דף הבית בלי JCI

יוזמה מבורכת בהלל יפה: אינקובטור ההפתעות

פרויקט חדש וראשון מסוגו בארץ נולד במרכז הרפואי הלל יפה - "אינקובטור ההפתעות", במסגרתו כל אח ואחות לפג שמאושפז תקופה ארוכה בפגייה, יוכל לקבל מתנה. הפרויקט הוקם ביוזמתה של משפחת גולד, שבנם אושפז במשך תקופה ארוכה בפגייה
31/12/2023

מספר לא מבוטל של פגים נולדים מדי שנה. חלקם נדרשים לשהות זמן ממושך ביחידה לטיפול נמרץ לפגים, שבה למעט ההורים, הכניסה אסורה למבקרים. כך נוצר מצב שבו האחים והאחיות של אותם פגים לא יכולים לפגוש את אחיהם עד לשחרורם מהפגייה.

 

על מנת להמתיק את ההמתנה והציפייה למפגש עם הרך הנולד וכן ליצור קשר ראשוני בין היילוד לאחיו ואחיותיו, עלתה יוזמה מבורכת, ייחודית וראשונה מסוגה, שזכתה לשם "אינקובטור ההפתעות", פרי יוזמתה של דקלה גולד, אם לפג שהיה מאושפז מעל חודשיים בפגייה של המרכז הרפואי הלל יפה. לדקלה ארבעה ילדים נוספים: צופיה, כרמל, שחר ולביא, שהשתוקקו לפגוש את אחיהם הקטן. מכאן עלה הרעיון ליצור איזשהו קשר וחיבור ראשוני בין האחים. הילדים נרתמו לרעיון והיו שותפים מלאים באיסוף התרומות, בחירת מתנות בחנויות לפי גילאים, אריזתן והבאתן לפגייה.

 

מנהל מחלקת יילודים ופגים במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר עמית הוכברג, מציין: 'אינקובטור ההפתעות' מהווה את הבסיס לקשר הראשון בין היילוד/ה לאח/ות לאחר הלידה. המתנה היא האמצעי שמחבר ושוזר, גם אם מרחוק, את האחים. הביקור של האח/ות במחלקה הוא גם הזדמנות למפגש בין האחים/יות לצוות המטפל, במהלכו הם יכולים לקבל הסבר קצר אודות הפגייה ומצבו/ה של אחיהם/אחותם. בדרך זו אנו משמחים את האחים, מעודדים אותם, ממתיקים את התקופה הלא פשוטה שגם הם עוברים, ומעמידים אותם במרכז תשומת הלב".

 


צוות הפגייה וילדי משפחת גולד עם אינקובטור ההפתעות בהלל יפה
 
הדפס

עוד ב"מה חדש"

הלל יפה אונליין צד
בית ספר לסיעוד
נשים ויולדות
ילדים
חיוג מקוצר
ניהול תכנים:
עבור לתוכן העמוד